Корпоративний портал

«Портал – від латінського “porta” – вхід, ворота. Архітектурно виділений вхід на фасаді великої будівлі». Так визначає цей термін словник іноземний слів. Останнім часом стали модними такі словосполучення як «інформаційний портал», «корпоративний портал», «зовнішній портал», «внутрішній портал». Ці словосполучення часто вживаються, але розуміються далеко не однозначно. Що ж таке портал в сучасному розумінні індустрії інформаційних технологій?
«В Інтернеті є все» - такий вислів можна часто почути.
«Не можу знайти в Інтернеті» - це те ж часто говорять.

Ці два вислови визначають суть сучасного стану інформаційних технологій. За останні десятиліття технологічний прогрес неймовірно розширив технічні можливості інформаційних технологій. Апаратне і програмне забезпечення дозволяє накопичувати інформацію у величезних кількостях, які раніше не могли припускати навіть найсміливіші розуми. Проте, ці величезні масиви інформації погано структуровані, в них складно щось знайти.

У вирішенні цієї основної проблеми сучасних інформаційних технологій і полягає суть порталу. Архітектурний портал дозволяє легко знайти вхід у величезну будівлю . В інформаційних технологіях портал дозволяє зорієнтуватися у величезних масивах інформації, створити власну персоналізовану точку входу. Ця точка входу дозволить налаштувати інформаційні фільтри так, щоб зі всього потоку отримувати тільки потрібну інформацію. Крім того, портал дозволяє зібрати в одному місці всю інформацію, яка потрібні для ухвалення рішень.