укрeng
головна | карта сайту | контакти
пошук
 
Компанія|Діяльність|Станції|Розвиток|Партнери|Міжнародна співпраця|Нормативна база|Безпека|Закупівлі|Контакти
 

КАНІВСЬКА ГАЕС

ЗАГАЛЬНИЙ ОПИС ТА РОЗТАШУВАННЯ

Підготовка будівництва та розробка проектної документації почалися ще у 1984 році. В 1987 році затверджено проект будівництва Канівської ГАЕС потужністю 3600 МВт. У 1991 році, у зв’язку із відсутністю фінансування та загальним економічним станом країни, на будівництво було накладено мораторій. В 1999 році мораторій було знято. В період з 2006 по 2007 роки було розроблене та затверджене оновлене техніко-економічне обґрунтування будівництва Канівської ГАЕС, адаптоване до нових умов та потреб Об’єднаної енергетичної системи України, зі встановленою потужністю станції до 1000 МВт.



Майданчик будівництва Канівської ГАЕС знаходиться в Канівському районі Черкаської області та розміщений на правобережному плато Канівського водосховища на відстані десяти кілометрів від створу діючої Канівської ГЕС.



До складу основних об'єктів ГАЕС входять: верхня водойма, огороджуючі споруди і підвідний канал, водоприймач, напірні водоводи, будівля ГАЕС з монтажним майданчиком, комплектне розподільче устаткування, відвідний канал, нижнє водосховище.


Нижнім водосховищем являється існуюче Канівське водосховище. Верхній басейн, куди в період нічного зниження електронавантаження в енергосистемі закачується вода, буде створений на висоті майже 110 м над рівнем Канівського водосховища з корисним обсягом 17 млн.м.куб.



ПЕРЕДУМОВИ ПРОЕКТУ ПОНОВЛЕННЯ БУДІВНИЦТВА

Після виділення Об’єднаної енергетичної системи України із Об’єднаної енергетичної системи СРСР, фактично отримано значний дефіцит маневрових та резервних потужностей, що забезпечують регулювання добового та тижневого графіку споживання електроенергії.
В останні роки, відбувається активізація освоєння нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії (сонячна, вітрова тощо), що також потребують наявності вільних маневрових потужностей.
Відповідно, оновленою редакцією «Енергетичної стратегії до 2030 року» передбачено продовження будівництва Канівської ГАЕС.
Введення Канівської ГАЕС сприятиме виконанню Україною у процесі інтеграції Об’єднаної енергетичної системи України до ENTSO-E (європейська мережа система операторів передачі електроенергії) вимог стосовно регулювання частоти та активної потужності, зокрема в діапазонах первинного та третинного регулювання, а також сприятиме створенню умов для використання повною мірою потенціалу відновлювальних джерел енергії, активізація будівництва яких спостерігається в Україні останнім часом.


ІНФОРМУВАННЯ ГРОМАДСКОСТІ

Згідно з вимогами законодавства були виконані процедури інформування громадськості. Так в газеті «Дніпрова Зірка» № 49-50 від 23.06.2006 розміщена «Заява про екологічні наслідки будівництва та експлуатації Канівської ГАЕС». В листопаді 2008 року в селах Пшеничники і Бобриця Канівського району Черкаської області були проведені громадські слухання з питань продовження будівництва Канівської ГАЕС та отримано позитивну оцінку будівництва та експлуатації електростанції з боку місцевої громади, про що складено відповідні протоколи.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ

Строк будівництва сім років.
Загальна кошторисна вартість будівництва Канівської ГАЕС (в цінах на 2012 рік) складає 11 983,786 млн. грн.



ТЕХНІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Показники
Значення показника
1. Параметри верхньої водойми
1.1 Характерні рівні води, м:
      - нормальний підпірний рівень (НПР)
+202,000
      - рівень мертвого об’єму (РМО)
+180,000
1.2 Статичний об’єм, млн. м3:
      - корисний об’єм (між НПР і РМО)
17,0
1.3 Площа дзеркала, км2:
      - при НПР
0,95
      - при РМО
0,61
2. Параметри нижньої водойми (Канівське водосховище)
2.1 Характерні рівні, м:
      - нормальний підпірний рівень (НПР)
      - рівень мертвого об’єму (РМО)
      - форсований підпірний рівень (ФПР) в створі
      ГАЕС у повінь 0,1 % забезпеченості
+91,500
+91,000

+92,800
2.2 Об’єм водосховища, млн. м3:
      - при НПР
      - при РМО
      - корисний (між НПР і РМО),
      в тому числі використовуваний для ГАЕС
2480,0
2195,0
285,0
17,0
3. Напори нетто, м:
3.1. Турбінний режим:
      - максимальний
108,2
      - розрахунковий
95,0
      - мінімальний
84,4
3.2. Насосний режим:
      - максимальний
112,3
      - середній
101,6
      - мінімальний
89,7
4. Енергетичні показники
4.1 Встановлена потужність, МВт
      - турбінний режим
1000
      - насосний режим
1040
4.2 Виробіток електроенергії за рік, млн. кВт·год.1038
4.3 Витрати електроенергії на закачування за рік,
млн.кВт·год
1320
4.4 Тривалість роботи ГАЕС всією потужністю, годин:
      - турбінний режим
4,25
      - насосний режим
5,3
5. Показники споруд
5.1 Верхня водойма:
      - відмітка гребеня, м
+204,000
      - довжина по гребеню, м
3972,3
      - ширина по гребеню, м
10,0
      - максимальна висота, м
74,0
5.2 Напірні водоводи:
      - тип
      - діаметр, м
      - довжина, м
      - кількість
Сталезалізобетонні
8,0 м
900,78 м
4
5.3 Будівля ГАЕС:
      - кількість агрегатів, шт.
4
      - потужність одного агрегату, МВт:
      - турбінний режим
250
      - насосний режим
260
      - тип турбіни
РОНТ-В-675
      - максимальна витрата через одну турбіну, м3/с:
      - турбінний режим
294,4
      - насосний режим
225,0
5.4 Комплектне розподільче устаткування з елегазовою ізоляцією КРУЕ-330 кВ:
      - напруга, кВ
330
      - кількість виводів ПЛ330 кВ
4



ВПЛИВ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Однією з складових проектної документації будівництва Канівської ГАЕС є розділ «Оцінка впливу на навколишнє середовище». У даному розділі фахівцями ПАТ «Укргідропроект», Інституту гідробіології НАНУ (м. Київ), Національного науково-природничого музею НАНУ, Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАНУ (м. Київ), Інституту гігієни та медичної екології ім. А.Н.Марзєєва АМНУ (м. Київ), ДП «Українській державний інститут «Укррибпроект» (м. Київ), Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (м. Харків), Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем (м. Київ), Інституту археології НАНУ (м. Київ) було зроблено всебічний ґрунтовний аналіз сучасного стану навколишнього середовища, виконана оцінка компонентів навколишнього середовища, прогнозної оцінки впливу ГАЕС на навколишнє середовище, інженерні рішення і природоохоронні заходи щодо запобігання або зменшення негативного впливу будівництва та експлуатації ГАЕС на навколишнє середовище.

СОЦІАЛЬНА СПРЯМОВАНІСТЬ ПРОЕКТУ БУДІВНИЦТВА КАНІВСЬКОЇ ГАЕС

Реалізація проекту дозволить забезпечити створення нових робочих місць як в період будівництва, так і в період експлуатації ГАЕС. За попередніми розрахунками очікується участь в будівництві Канівської ГАЕС більше 2000 працівників, у т.ч. персоналу вітчизняних підрядних організацій. Прогнозна чисельність персоналу Канівської ГАЕС після її введення в експлуатацію становить близько 130 осіб. Це дозволить збільшити доходи населення і його купівельну спроможність, що сприятиме підвищенню рівня життя та стандартів проживання.

Слід також зазначити, що відповідно до рішення Кабінету Міністрів України в процесі реалізації проекту, передбачається будівництво житла та об’єктів соціального призначення на суму близько 302 млн. грн. (перелік об’єктів узгоджений із місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування), що, безумовно, разом із зазначеним вище призведе до поліпшення житлових і культурно-побутових умов працівників, зайнятість яких передбачається в період будівництва Канівської ГАЕС та при експлуатації ГАЕС, членів їх сімей, а також мешканців регіону розташування ГАЕС.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ



Очікується, що в результаті реалізації проекту значно збільшаться обсяги надходжень до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, у т.ч. за рахунок:

    - відрахувань до державних цільових фондів соціального страхування (єдиний соціальний внесок), що матимуть місце внаслідок збільшення кількості персоналу;
    - податку на прибуток, отриманого при здійсненні діяльності з виробництва електричної енергії Канівською ГАЕС тощо.
Реалізація проекту дозволить:
    - забезпечити покриття за рахунок ГАЕС попиту в піковій зоні добового графіку навантаження;
    - зменшити провали навантажень в нічні години, одночасно поліпшуючи режими роботи теплоелектростанцій та атомних електростанцій, у т.ч. щодо зменшення їх розвантаження на величину робочої потужності Канівської ГАЕС, що є співмірною з потужністю енергоблоку АЕС;
    - регулювати потужність, навантаження та міжсистемні перетоки;
    - сприяти ефективному регулюванню вітрових електростанцій, сонячних електростанцій, у т.ч. у періоди мінімального навантаження.

СУЧАСНИЙ СТАН

На даний час проект будівництва пройшов державну комплексну експертизу щодо дотримання вимог до міцності, надійності та довговічності, експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної безпеки, техногенної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту будівництва та отримав позитивний висновок.

Також отримано позитивний висновок державної екологічної експертизи Міністерства екології та природних ресурсів України щодо екологічної допустимості прийнятих рішень у проекті.

25 листопада 2013 року між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Європейським інвестиційним банком, у місті Люксембург, було підписано "Декларацію про наміри стосовно співробітництва в сфері фінансування проектів в гідроенергетичній галузі України", згідно якої фінансування бідівництва Канівської ГАЕС буде здійснюватись за рахунок кредиту Європейського інвестиційного банку.

11 грудня 2013 року Кабінет Міністрів України, своїм розпорядженням №1050-р, затвердив проект та титул будови “Будівництво Канівської ГАЕС”. Зараз робота зосереджена на визначенні джерел фінансування будівництва..

Перелік об'єктів соціальної сфери.pdf Перелік об'єктів соціальної сфери.pdf
с.126.jpg с.126.jpg
с.126-135.pdf с.126-135.pdf
Висновок Мінприроди - Екологічна  оцінка Канівської ГАЕС.pdf Висновок Мінприроди - Екологічна оцінка Канівської ГАЕС.pdf
Генеральний план.pdf Генеральний план.pdf
Висновок и Додаток Укрдержбудекспертизи.pdf Висновок и Додаток Укрдержбудекспертизи.pdf
ОЦІНКА ВПЛИВУ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ.pdf ОЦІНКА ВПЛИВУ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ.pdf


Зроблено в компанії: Віадук-Телеком