укрeng
головна | карта сайту | контакти
пошук
 
Компанія|Діяльність|Станції|Розвиток|Партнери|Міжнародна співпраця|Нормативна база|Безпека|Закупівлі|Контакти
 

Гідротехнічні споруди (ГТС) гідроелектростанцій Дніпровського каскаду гідроелектростанцій (ГЕС), Дністровської ГЕС та Дністровської ГАЕС, які входять до складу ПАТ «Укргідроенерго», відносяться до надзвичайно відповідальних інженерних споруд з підвищеною економічною, соціальною і екологічною значимістю. Інженерні рішення в проектах гідротехнічних споруд є специфічними і унікальними.

В зв’язку з цим, протягом всього періоду експлуатації проводяться регулярні інструментальні та візуальні спостереження за станом ГТС у відповідності до галузевих нормативних документів. Міжвідомча комісія, що створюється наказом Міністерства палива та енергетики України, кожні 5 років виконує обстеження гідротехнічних споруд ГЕС та ГАЕС. До складу комісії входять представники контролюючих та наглядових органів, профільних та науково-дослідних інститутів, підрозділів Академії Наук України. Так відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики України від 04.11.2009 р. за № 584 “Про обстеження гідротехнічних споруд і обладнання гідроелектростанцій” була призначена міжвідомча комісія, яка в листопаді 2009 року виконала обстеження гідротехнічних споруд Київської ГАЕС, Київської, Канівської, Кременчуцької, Дніпродзержинської, Дніпровської, Каховської та Дністровської ГЕС та ГАЕС, та перевірку організації нагляду за ними.

В результаті розгляду наявних матеріалів по контролю за роботою і станом гідротехнічних споруд та гідромеханічного обладнання ГЕС та ГАЕС, їхнього візуального обстеження з врахуванням тривалого безаварійного періоду експлуатації, комісія прийшла до висновку, що «гідротехнічні споруди та обладнання всіх ГЕС та ГАЕС ПАТ «Укргідроенерго» знаходяться в працездатному стані, відповідають вимогам проекту і можуть виконувати своє функціональне призначення в проектних режимах».

Постійний контроль за дотриманням чинних вимог до стану та експлуатації споруд здійснюється Державною інспекцією з експлуатації електростанцій і мереж у відповідності з чинними галузевими керівними документами.

Всі необхідні ремонтні та реконструктивні заходи, необхідність яких виявляється за результатами постійного натурного нагляду та науково-дослідних робіт, стосовно гідротехнічних споруд, гідромеханічного та гідросилового обладнання гідростанцій виконуються у відповідності з затвердженими графіками та інвестиційною програмою.

З метою підвищення безпеки гідротехнічних споруд на ГЕС впроваджуються автоматизовані системи контролю (АСК) стану ГТС, що є складовою частиною системи забезпечення безпеки гідротехнічних споруд (СОБ ГТС). Проект системи забезпечення безпеки гідротехнічних споруд розроблено проектною організацією ПАТ «Укргідропроект», і він включає в себе комплекс засобів, ресурсів, а також організаційних заходів виробничого, технічного, науково-дослідного, економічного, правового характеру, що здійснюються на всіх рівнях і направлених на підтримку максимально високого рівня надійності роботи і технічної безпеки напірних споруд.

Протягом 2001-2009 років впроваджено Автоматизовані системи контролю безпеки гідротехнічних споруд (АСК ГТС) на Київській, Кременчуцькій та Каховській ГЕС, що дало можливість забезпечити контроль стану споруд на високому технічному рівні. АСК ГТС складається з первинних перетворювачів (датчиків), що встановлені в різних точках ГТС, локальних комутаторів,систем збору даних, каналів зв`язку, серверів для накопичення даних та спеціалізованого програмного забезпечення для обробки отриманої інформації.

На сьогоднішній день триває робота з впровадження АСК ГТС ПАТ «Укргідроенерго», проект здійснюється за кредитні кошти СБРР і в результаті його впровадження буде створено АСК ГТС Канівської, Дніпродзержинської, Дніпровської та Дністровської ГЕС, а також Каскадний центр безпеки для координації та управління станційними системами.

Також, за кредитні кошти СБРР буде виконано проект зі створення автоматичної системи гідрологічних спостережень в басейнах рік Дніпро та Дністер, в рамках якого буде встановлено 59 автоматичних вимірювальних станцій, що в автоматичному режими передаватимуть на сервери Гідрометцентру України в режимі реального часу інформацію про рівні води в річках, температуру та кількість опадів. Після реалізації проекту буде підвищено достовірність прогнозів притоку води до водосховищ Дніпровського та Дністровського каскадів, що в свою чергу підвищить рівень безпеки ГТС та дасть можливість більш якісного планування гідроенергетичних режимів каскадів водосховищ.


Зроблено в компанії: Віадук-Телеком