Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
11/02/2012
Німецький Фонд міжнародного правового співробітництва відзначив 20-річчя своєї діяльності

Німецький Фонд міжнародного правового співробітництва
відзначив 20-річчя своєї діяльності

У рамках програми святкування ювілею 25 жовтня 2012 року у Берліні відбулася Міжнародна конференція «Сприяння НФМПС демократії та правовій державі – 20 років міжнародного правового співробітництва».

Міжнародну конференцію зі вступним словом відкрили Д-р Франк Фрайхерр фон Фюрстенверт, Голова опікунської ради НФМПС, Головний директор Загальнонімецького страхового союзу, д-р Біргіт Грундманн, Державний секретар Федерального міністерства юстиції, та п. Дірк Міро, Директор НФМПС.

З основною доповіддю на тему «20 років діалогу, консультацій, підтримки – правова реформа як центральний елемент трансформаційних процесів» на конференції виступив заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати в адміністративних справах Віктор Кривенко. Передусім він висловив подяку Фонду за конструктивний та продуктивний характер багаторічного партнерства та практичні результати, досягнуті у реформуванні судово-правової системи України, підкресливши, що будь-яка допомога від міжнародних організацій у сфері адаптації українського законодавства до європейських стандартів судочинства сприяє зближенню нашої країни з Євросоюзом.
-
-
Особливо важливий внесок Фонду в іще не завершений процес правової реформи в Україні, підкреслив представник Верховного Суду України, пов'язаний із наданням юридичних консультацій в сфері кодифікації українського законодавства, зокрема кримінального, цивільного та адміністративного. За підтримки Фонду почало працювати адміністративне судочинство в Україні, суттєвих змін зазнав цивільний процес, усунуто командно-адміністративні механізми управління судовою системою.

Чимало досягнуто завдяки різноманітним методам співробітництва, серед яких навчання, підвищення кваліфікації українських суддів, організація робочих візитів делегацій Верховного Суду України до судів ФРН, обмін візитами на рівні голів верховних судів Німеччини та України, зазначив доповідач.

За ці роки проведено велику кількість круглих столів, науково-практичних конференцій з проблем удосконалення судового контролю за досудовим розслідуванням кримінальних справ, з питань конституційної реформи, з вивчення практики застосування адміністративного права та багато іншого.

Тісне співробітництво з Фондом знаходить своє вираження у проведенні спільних міжнародних заходів. У рамках головування України у Комітеті міністрів Ради Європи Верховний Суд України провів круглий стіл на тему «Роль Верховного Суду у захисті прав людини на національному рівні». Схвальні відгуки, отримані нами після цієї події, нагадав В. Кривенко, можна віднести і на адресу Фонду, котрий надав суттєву підтримку у проведенні цього заходу. Зустріч європейських суддів стала важливим кроком на шляху до зміцнення і розвитку міжнародно-правового співробітництва на рівні Верховних Судів держав-членів Ради Європи.

Протягом нинішнього року за підтримки Фонду були організовані навчальні візити для суддів судових палат в адміністративних та цивільних справах Верховного Суду України з питань підвищення рівня професійної підготовки суддів та застосування німецькими судами практики Європейського суду з прав людини.

За підтримки Посольства ФРН та Фонду у квітні 2012 року у Верховному Суді України проведено і Міжнародну науково-практичну конференцію «Забезпечення єдності судової практики – основне завдання вищих судових органів держави».

Те, що проведена Фондом робота має очевидні позитивні результати, засвідчили й доповіді та виступи під час двох інших засідань конференції, на яких також було проаналізовано минулі 20 років та обговорено майбутнє міжнародного правового співробітництва.

Наразі діяльність НФМПС охоплює понад 30 держав-партнерів. Розпочавшись переважно з трансформаційних процесів у Східній Європі, Фонд із кожним роком постійно розширює коло партнерів. Нині іще однією географічною спрямованістю діяльності НФМПС є Північна Африка та Центральна Азія.

Віктор Кривенко висловив сподівання на продовження співпраці з Фондом у різних напрямах, серед яких актуальними є опрацювання нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України та інші.