Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/29/2010
Звернення президії Ради суддів України до Голови Верховної Ради України від 21 червня 2010 р.

ЗВЕРНЕННЯ
президії Ради суддів України
до Голови Верховної Ради України

Шановний Володимире Михайловичу!


31 травня 2010 р. до Верховної Ради України Президентом України було внесено проект Закону України «Про судоустрій України і статус суддів» (реєстр. № 6450) та визначено його як невідкладний для позачергового розгляду парламентом.

3 червня 2010 р. Верховною Радою України проект було прийнято за основу. На даний час законопроект готується до розгляду в другому читанні.

Судді України підтримували і підтримують ідею вдосконалення законодавства, яке регулює судовий устрій, засади функціонування судової системи і статус суддів, з метою створення таких умов, за яких суди функціонували б на засадах верховенства права і своєю діяльністю гарантували б право особи на справедливий суд. Реформування судоустрою, судочинства і статусу суддів з огляду на їх надзвичайно важливі правові, соціальні, економічні, політичні й інші наслідки має бути науково обґрунтованим, системним та послідовним.

Президія Ради суддів України відзначає, що більшість пропозицій, що містяться у законопроекті, є конструктивними і спрямованими на досягнення мети судової реформи.

Разом з тим, на нашу думку, окремі положення законопроекту не узгоджуються з Конституцією України, європейськими стандартами, рішеннями Конституційного Суду України, рекомендаціями Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії), схваленими стосовно попереднього проекту з цього питання.

Процедура прийняття такого надзвичайно важливого для держави і суспільства закону повинна здійснюватися без зайвої поспішності та поверхових підходів. Вважаємо, що до розгляду проекту в другому читанні необхідно провести його професійний аналіз, широке науково-фахове обговорення. Потребує проект і авторитетної правової експертизи.

З огляду на сказане президія Ради суддів України звертається до Вас з проханням ініціювати проведення парламентських слухань до розгляду згаданого вище законопроекту в другому читанні та направлення його на експертизу до Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії).

21 червня 2010 р. Президія Ради суддів України