Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
10/11/2006
Не зупинятися на досягнутому



    5 жовтня 2006 р. з нагоди 10-ї річниці з дня виходу у світ першого числа журналу “Вісник Верховного Суду України” у приміщенні найвищого судового органу у системі судів загальної юрисдикції відбулося урочисте розширене засідання редакційної колегії. У цей день зібралися ті, хто протягом десяти років утверджував на його сторінках авторитет і значення судової влади у нашій державі. А це - відомі науковці та юристи-практики - автори, члени редакційної колегії, судді, працівники апарату Верховного Суду України, зокрема редакційно-видавничого управління, а також видавці журналу.

    Відкрив урочисте зібрання голова редакційної колегії, Перший заступник Голови Верховного Суду України П.П. Пилипчук, який у вітальному слові до присутніх розповів про десятирічний шлях видання, часом тернистий, але, всіяний доробками, важливими для всіх, хто шанує право і закон. Із шаною та щирими словами вдячності він згадав заслужених юристів України, суддів вищого кваліфікаційного класу В.Ф. Бойка, В.Т. Маляренка (колишніх голів Верховного Суду України), В.С. Стефанюка, М.П. Селіванова, П.І. Шевчука, А.Г. Ярему, котрі, за його словами, зробили неоціненний внесок у становлення “Вісника” як офіційного, а з 2000 р. - і наукового фахового друкованого видання Верховного Суду. Петро Пилипович назвав також інших постійних авторів часопису - суддів місцевих, апеляційних судів, науковців, які на його сторінках діляться своїми проблемами, професійними та науковими доробками у галузі юриспруденції.

    “Сьогодні, у день першого ювілею нашого “Вісника”, хочеться говорити про спільні досягнення та здобутки. Зроблено чимало, але попереду - майбутнє, що відкриває нові перспективи. Не варто зупинятися на досягнутому та припиняти процес удосконалення не лише змісту журналу, але й самої його концепції. Настав час говорити про збільшення обсягу і тиражу часопису, започаткування нових рубрик, які б містили відповіді на найбільш наболілі проблеми правосуддя в Україні”, - сказав Петро Пилипович і запропонував присутнім висловити свої побажання й пропозиції з цього приводу.

    На думку А.О. Селіванова, доктора юридичних наук, члена редакційної колегії, кожен журнал має своє обличчя. У “Вісника Верховного Суду України” воно доброзичливе, щире, що, безумовно, робить його привабливим для всіх авторів - правників, яких турбують проблеми вітчизняної судової влади. Без сумніву, такий “інтелектуальний” вигляд журнал отримав завдяки творчому колективу однодумців - поборників самостійного, незалежного і чесного правосуддя. Анатолій Олександрович також відмітив унікальність редакційної колегії часопису, яка регулярно збирається на своїх засіданнях для обговорення матеріалів судової практики, авторських статей та інших публікацій, що плануються до друку. “Хочу запропонувати створити нову рубрику, присвячену судовому праву, яка, на моє глибоке переконання, стане надзвичайно корисною суддям у їхній практичній діяльності”, - сказав А.О. Селіванов.

    Багато приємних слів сказала у своєму зверненні до авторів, працівників редакції та членів редакційної колегії доктор юридичних наук Н.С. Кузнєцова. “Я приєднуюсь до усіх побажань, адресованих “Віснику”. Дійсно, треба віддати належне завзяттю та послідовності, з якими працює редакційна колегія журналу. Участь у засіданнях дає нам, науковцям, можливість висловити не тільки своє бачення з приводу наболілих проблем вітчизняної правової науки, але й уточнити його з урахуванням можливостей судової практики. Хотілося б, аби “Вісник” в умовах становлення нового розуміння юриспруденції та здійснення судово-правової реформи і надалі славився своїми науково-практичними матеріалами, кількість яких неодмінно має зростати. А його творцям - здоров’я та подальших творчих успіхів і натхнення”.

    За словами Голови Верховного Суду України (1994-2002 рр.) В.Ф. Бойка, за десять років “Вісник Верховного Суду України” став справжнім надбанням у бібліотеці юриста-науковця та юриста-практика. Талановитий колектив журналу з перших днів його існування успішно вирішував важливі проблеми як економічного, організаційного, так і інформаційного характеру. Нині видно, що це йому вдалося. “Вважаю, що авторитет судової влади у першу чергу залежить від судових рішень. У цей складний перехідний період престиж Верховного Суду поступово зростає. І тому сьогодні дуже важливо активно відстоювати позицію українського правосуддя щодо незалежності. Ми маємо порушувати це питання перед владою, зокрема, на сторінках нашого журналу”, - наголосив В.Ф. Бойко.

    Начальник редакційно-видавничого управління Верховного Суду України В.П. Лакизюк розповів про подальші перспективи журналу та подякував усім за багаторічну працю, допомогу у його створенні та випуску. “Завдяки вам на сторінках “Вісника” ми розповідаємо про нинішній стан судової системи в Україні, даємо відповіді на злободенні питання. Проте значна кількість проблем ще й досі залишається поза нашою увагою. З наступного числа журналу планується розпочати серію матеріалів, присвячених матеріальному забезпеченню судової системи, зокрема приміщеннями для судів. Хочеться також створити рубрику “Бібліотека судді”. Працівниками нашого управління продовжується робота з підготовки матеріалів щодо історії судових органів України, нарисів про видатних українських суддів. Але ми не зупиняємося на досягнутому й закликаємо усіх бажаючих до активної співпраці у напрямі розвитку правосуддя в Україні”, - сказав Віктор Петрович.

    Затим В.П. Лакизюк зачитав наказ в.о. Голови Верховного Суду України про заохочення працівників редакційно-видавничого управління до 10-ї річниці з дня виходу у світ журналу “Вісник Верховного Суду України”. П.П. Пилипчук нагородив почесними грамотами Верховного Суду України А.В. Гончарука (начальника редакційного відділу), Л.М. Козаченко (головного консультанта редакційного відділу), С.І. Самкову (заступника начальника редакційно-видавничого управління) та оголосив подяку В.П. Лакизюку, В.М. Горобченку, Ж.М. Колодченко, Р.В. Парубцю, Н.М. Федоровській і П.О. Мусієнко.

    Л.М. Козаченко - відповідальний секретар редакційної колегії журналу - закликала авторський колектив працювати над подальшим наближенням публікацій до потреб апеляційних і місцевих судів, розвиваючи існуючі рубрики “Науково-практичний коментар”, “На допомогу судді” (за участю суддів Верховного Суду та викладачів Академії суддів України), “Забезпечення діяльності судів”, “Судова практика” (супроводжуючи публікації розміткою за класифікатором, що полегшуватиме ведення в судах картотеки судових рішень).

    У кінці святкового засідання директора видавництва Н.О. Рожанську та її заступника Т.В. Яковенко було нагороджено цінними подарунками - годинниками з написом “Від Голови Верховного Суду України”, а найактивніших членів редакційної колегії і дописувачів - книгами видавництв “Істина” та “Видавничого Дому “Ін Юре”.