Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/22/2007
Рада суддів схвалила регламент VIII позачергового з’їзду суддів України
22 червня 2007 р. Рада суддів України заслухала інформацію представника Державної судової адміністрації України про стан підготовки до позачергового VIII з’їзду суддів України і схвалила проект регламенту цього суддівського форуму, затвердила також бланки тимчасового посвідчення та мандату з’їзду.

Згідно з проектом регламенту, з’їзд має розпочати роботу о 10 годині 26 червня 2007 р. у Києві і завершити цього самого дня. Виходячи із злободенності запропонованих до розгляду питань порядку денного — а йтиметься, нагадаємо, про стан виконання у державі Конституції і законів щодо забезпечення самостійності судів і незалежності суддів, про рівень їх фінансування, добір суддівських кадрів тощо, члени Ради суддів визнали за доцільне надати доповідачам для доповідей з цих питань не менше як по 40 хвилин. Передбачено співдоповіді, виступи до десяти хвилин з обговорення доповідей, запитання делегатів і відповіді на них. Завершиться з’їзд прийняттям відповідних рішень і заключним словом Голови Ради суддів України Петра Пилипчука.

Ця надзвичайна принципова розмова повноважних представників суддівських колективів відбуватиметься за якнайширшого представництва вітчизняних і закордонних засобів масової інформації, а також запрошених на з’їзд гостей з числа міжнародних організацій. Судді сповнені рішучості донести інформацію про реальний стан справ у судочинстві, особливо, про різноманітні загрозливі спроби тиску на суд і суддів в Україні.

За даними Державної судової адміністрації України, в установлений строк відбулися конференції суддів загальних, господарських, адміністративних та військових судів, які обрали делегатів з’їзду. Це було зроблено і на зборах суддів Верховного Суду та Конституційного Суду України

Окрім питань підготовки до суддівського форуму Рада суддів України розглянула стан формування Єдиного державного реєстру судових рішень, питання призначення суддів на адміністративні посади в судах та звільнення з них, а також кілька інших питань.