Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/18/2013
Глибинне реформування судової системи є однією з важливих складових європейської інтеграції України

Глибинне реформування судової системи є однією з важливих складових європейської інтеграції України


На цьому наголосив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк під час презентації нового проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».



Угоду про започаткування Проекту було підписано у грудні 2012 року в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки урядом Швеції в особі Шведської Агенції міжнародного розвитку (SIDA).

Виступаючи на конференції з нагоди відкриття Проекту 18 червня 2013 року, Голова Верховного Суду Ярослав Романюк подякував представникам Ради Європи й уряду Швеції за підтримку реформ, що проходять в Україні, і зокрема, в судовій системі держави. Така плідна співпраця особливо важлива й тому, що процес реформування – це тривалий у часі і глибинний у своїй суті процес, який потребує системності й послідовності у забезпеченні його реалізації. І саме ці підходи, за словами Ярослава Романюка, притаманні міжнародним інституціям, що працюють в Україні у напрямі вдосконалення судової системи.

Успішною й ефективною була й реалізація в Україні попереднього проекту Ради Європи – «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби», зауважив Голова Верховного Суду України. На його переконання, в тому, що Україна робить відчутні поступальні кроки в наближенні до європейських стандартів, є велика заслуга міжнародних донорів, підтримка яких дає можливість не лише ретельно вивчити досвід зарубіжних країн, а й якісно імплементувати його в українські реалії.

Голова Верховного Суду України, зупинившись на найголовніших проблемах судової влади в Україні, наголосив, зокрема, й на необхідності надання найвищому судовому органу країни повноважень, що уможливлять розв’язання цих проблем, забезпечать, таким чином, реалізацію амбітних планів України щодо реорганізації судової системи.

Усе це, зазначив на завершення виступу Ярослав Романюк, має відбуватися в поєднанні з міжнародними, зокрема й європейськими, стандартами, адже забезпечення принципу верховенства права є одним із головних постулатів у будь-якій демократичній державі.

Рада Європи та уряд Швеції підтримують зобов’язання України продовжувати реформу судової системи, сказала у своєму виступі на конференції Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Генерального директорату прав людини та верховенства права Ради Європи пані Ханне Юнкер. Новий проект Ради Європи має на меті підтримати реформування українського судочинства шляхом сприяння інституційним та законодавчим реформам судової влади в Україні відповідно до європейських стандартів, визначити потенційні виклики у впровадженні реформ, проаналізувати причини цих викликів й накреслити шляхи їх подолання.

Проект, повідомила пані Юнкер, розроблено спільно з основними національними учасниками у сфері судочинства, органами суддівського самоврядування, національними неурядовими організаціями, представниками міжнародних організацій в Україні. Партнерами Проекту є Адміністрація Президента України, Верховний Суд України, Вища рада юстиції, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Конституційна асамблея, Національна школа суддів, органи суддівського самоврядування.

Для уряду Швеції це велика честь – надавати підтримку новому проекту Ради Європи в Україні, наголосив присутній на презентації Проекту Посол Швеції в Україні Й.В. пан Стефан Гуллгрен. Адже, за його словами, проект спрямований на утвердження верховенства права в Україні, посилення незалежності і професіоналізму української судової системи, тож уряд Швеції та Рада Європи готові й надалі підтримувати реформу судоустрою в Україні. Пан Посол висловив сподівання, що українські партнери націлені на успішну реалізацію реформ у судовій системі. А присутність на конференції Голови Верховного Суду свідчить про те, що ця реалізація відбуватиметься на найвищому судовому рівні, зауважив Стефан Гуллгрен.

У свою чергу Ярослав Романюк подякував пану Послу, а в його особі уряду дружньої країни за вагомий внесок у процес утвердження верховенства права в Україні, підвищення незалежності та професіоналізму українських суддів.