Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
09/17/2010
Поставлені ІХ з’їздом суддів України завдання Рада суддів України виконала

Про це голова Ради суддів України Петро Пилипчук заявив з трибуни Х позачергового з’їзду суддів України, доповідаючи про виконання завдань суддівського самоврядування щодо забезпечення незалежності судів і суддів, покладених на Раду суддів відповідно до рішень ІХ чергового з’їзду суддів.

Він оголосив про дострокове складання очолюваною ним Радою повноважень, зауваживши, що робиться це не через три роки, як було визначено чинним на час її обрання законом, а через рік. Зумовлено це вимогами нового Закону «Про судоустрій і статус cуддів». Цим Законом докорінно реформовано органи суддівського самоврядування, суттєво змінено їх систему, порядок формування і обсяг повноважень.

Період, що минув після ІХ з’їзду суддів України, був насичений багатьма доленосними для подальшої розбудови судової влади в Україні подіями і, зокрема, діяльністю органів суддівського самоврядування, зазначив Петро Пилипчук. Для кожного члена Ради суддів України період між з’їздами був часом пошуків шляхів розвитку судової системи.

Більшість питань, розглянутих Радою суддів України з грудня 2008-го по вересень 2010-го, стосувалися забезпечення організаційної єдності функціонування органів судової влади, зміцнення незалежності судів, захисту від втручання в їх діяльність, здійснення контролю за організацією діяльності судів та інших структур у системі судової влади, підготовки пропозицій до законопроектів про внесення змін до законів «Про судоустрій України» та «Про статус суддів». Розглядалися також питання, щодо забезпечення належного фінансування судової влади, виконання Державної програми забезпечення судів належними приміщеннями, стану забезпечення суддів житлом, їх правового і соціального захисту. Своєю повсякденною діяльністю члени Ради суддів України намагалися довести, що самоврядування справді є однією з найважливіших конституційних гарантій забезпечення справедливого і незалежного суду.

У період з 14 листопада 2008 р. по 16 вересня 2010 р. проведено 10 засідань Ради суддів, на яких прийнято 110 рішень, 4 протокольних доручення та на їх виконання видано 20 розпоряджень голови Ради суддів України. Сьогодні, – наголосив Петро Пилипчук, хочеться сподіватися, що до складу Ради суддів буде обрано кращих із найкращих, суддів, які у своїй діяльності керуватимуться інтересами всієї судової системи, які захищатимуть інтереси всіх суддів, незалежно від рівня та спеціалізації суду.

Відповідно до порядку денного делегати з’їзду також заслухали доповідь Голови Державної судової адміністрації України Івана Балаклицького про стан фінансування та організаційне забезпечення діяльності судів, інформацію Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Віталія Бойка про діяльність цієї комісії.

Відповідно до чинного Закону «Про судоустрій і статус суддів» з’їзд визначився із новим складом Ради суддів України, до якої делеговано 11 суддів, які представляють суди різних рівнів і різних юрисдикцій. Таємним голосуванням делегати з’їзду також припинили повноваження чотирьох суддів Конституційного Суду України, які були обрані на попередніх з’їздах, і натомість проголосували за нові кандидатури. З’їзд також призначив двох членів Вищої ради юстиції та десять членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.