Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
02/09/2010
Канадські фахівці відновлюють роботу над реформуванням ювенальної юстиції в Україні

8 лютого 2010 р. у Верховному Суді України відбулася протокольна зустріч з представниками проекту «Реформування системи ювенальної юстиції в Україні» (Проект), яким опікується Канадське агентство міжнародного розвитку (CIDA).

Проект представляли голова канадської виконавчої організації «Агрітім» Гейл Тернер, директор Проекту в Канаді Гарін Ховсепіан, керівник Проекту в Україні Таня Сенфорд, яких супроводжували радник Посольства Канади в Україні Каті Чаба, експерт проектів Посольства Канади в Україні Наталя Заварзіна та перекладач Оксана Потапова.

Від Верховного Суду у зустрічі взяли участь голова Судової палати у кримінальних справах Микола Короткевич, суддя Тетяна Шевченко, начальник відділу міжнародного співробітництва Ліна Губар та головний консультант сектору перекладів цього відділу Ірина Котова.

Метою візиту було ознайомлення українських колег з планом реалізації Проекту та планування додаткових робочих зустрічей для розробки робочого плану на перший рік, вирішення організаційних питань впровадження Проекту й роботи його місцевого офісу, підготовки до першого засідання спільної наглядової ради й обговорення інших питань щодо започаткування діяльності Проекту.

Україна є однією з 20-ти країн, з якими співпрацює Канадське агентство міжнародного розвитку, – повідомила Каті Чаба. Наразі ухвалена стратегія співпраці з Україною в одному з пріоритетних напрямів діяльності агентства – з питань дітей і молоді, та завершується робота над програмою цієї співпраці. За затвердженою стратегією агентство працює безпосередньо у Львівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Запорізькій області та Автономній Республіці Крим.

Важливість відновлення роботи в цьому напрямі відзначив і Микола Короткевич, адже зниження рівня дитячої злочинності та забезпечення належного захисту прав дітей в Україні є актуальним питанням сьогодення.

Гарін Ховсепіан інформувала про заходи, що здійснюються на сьогодні та заплановані надалі. Так, намічено відновити роботу робочої групи у сфері ювенальної юстиції та всіляко підтримувати її діяльність щодо розробки й удосконалення чинного законодавства у цій сфері. Проводитимуться конференції та навчальні семінари, зокрема, для суддів, з метою інформування про набутий міжнародний досвід, практичну діяльність у сфері ювенальної юстиції як Канади, так й інших країн, аналізу законодавства України, визначення пріоритетних заходів та способів доповнення й удосконалення такого законодавства, а також з метою вивчення практичного досвіду України в цій сфері, що є успішним та позитивним, для поширення в усій країні. Крім того, найближчим часом робочою групою спільно з Верховним Судом та Міністерством юстиції України планується визначити дві території, на яких здійснюватиметься впровадження пілотних проектів, а також обрати координаторів цих територій.

Таня Сенфорд, яка має 13-річний досвід роботи в проектах у сфері ювенальної юстиції й займатиметься адмініструванням та організацією Проекту в Україні, відзначила високий рівень підготовки в Україні до проведення реформи ювенальної юстиції. На її думку, така основа в Україні – запорука дуже перспективного старту.

Крім Верховного Суду України та Міністерства юстиції України, як наголосила Тетяна Шевченко, активну участь у впровадженні ювенальної юстиції в Україні, що розпочалося ще у 2004 р., беруть й законодавчий орган України та громадські організації. І на сьогодні вже розроблені законопроекти стосовно відновного правосуддя, зокрема медіації, та інституту пробації.

Українські судді запевнили делегацію у готовності продовжувати співпрацю в цьому напрямі й усебічно сприяти організації та розвитку діяльності за Проектом з боку Верховного Суду України.