Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
03/21/2013
Вітальне слово Голови Верховного Суду України Петра Пилипчука учасникам Міжнародної науково-практичної конференції «Роль і місце Вищих рад юстиції у формуванні суддівського корпусу»

Вітальне слово
Голови Верховного Суду України Петра Пилипчука
учасникам Міжнародної науково-практичної конференції
«Роль і місце Вищих рад юстиції у формуванні суддівського корпусу»

21 березня 2013 року



Шановні друзі - учасники конференції,
високоповажні гості!

Від імені суддів Верховного Суду України та від себе особисто вітаю вас із початком роботи науково-практичної конференції.

Час проведення цього важливого заходу обрано не випадково. Незабаром, 31 березня, Вища рада юстиції – незалежний колегіальний державний орган, на який Конституцією та законами України покладено відповідальність за формування високопрофесійного суддівського корпусу, святкуватиме своє 15-річчя.

Вища рада юстиції стала одним із головних у нашій державі суб’єктів забезпечення незалежного функціонування органів судової влади на визначених Конституцією та законами України засадах, що є обов’язковою умовою належного захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина, розвитку демократичного суспільства, розбудови правової держави.

Вища рада юстиції була і залишається на сторожі незалежності, чесності, об’єктивності, неупередженості при прийнятті судових рішень, запорукою високого професіоналізму суддівського корпусу, вірності принципам верховенства права та рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Водночас ми повинні пам’ятати, що за ці 15 років стосунки між Вищою радою юстиції і суддями, Верховним Судом України, органами суддівського самоврядування не завжди складалися конструктивно, набували інколи характеру непорозуміння і конфронтації. Чим саме це зумовлено, усім добре відомо.

І саме ці проблемні питання, на мою думку, сьогодні мають обговорюватися в першу чергу. Серед них:

проблеми самостійності і незалежності Вищої ради юстиції;

проблеми формування складу Вищої ради юстиції;

питання співвідношення у складі Вищої ради юстиції суддів та інших осіб;

питання про доцільність участі у роботі Вищої ради юстиції політичних діячів;

проблеми добору суддівських кадрів;

питання відповідальності суддів;

питання міжнародного досвіду та використання його при створенні й організації функціонування Вищої ради юстиції.

Із наданих матеріалів вбачається, що тематика запропонованих виступів свідчить про наміри учасників зібрання обговорити сьогодні ці питання.

Винятковий інтерес, на нашу думку, становитимуть виступи іноземних гостей, у яких, я впевнений, міжнародні експерти поділяться досвідом розв’язання зазначених проблем, нададуть слушні поради.

Іще раз щиро дякую організаторам за запрошення взяти участь у цьому важливому заході. Сподіваюся, що плідне обговорення назрілих проблем сприятиме виробленню чітких рекомендацій стосовно подальшого розвитку законодавства, що регулює принципи створення і функціонування Вищої ради юстиції, подальшого удосконалення засад її діяльності.

Упевнений, що цей захід стане корисним не лише для Вищої ради юстиції, а й для всієї юридичної спільноти, для судів і суддів, для авторитету правосуддя і держави.

Дякую за увагу!