Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
12/19/2012
Верховний Суд України та Українсько-канадський проект «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» підписали Угоду про партнерство

Верховний Суд України та Українсько-канадський проект «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» підписали Угоду про партнерство

Свої підписи під Угодою поставили Голова Верховного Суду України Петро Пилипчук та директор Проекту РСКЮ Таня Санфорд Аммар.
-
-
-
-
Церемонія підписання відбулася у Верховному Суді України 19 грудня 2012 року. З українського боку участь у заході взяли заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати у кримінальних справах Анатолій Редька, судді Верховного Суду України Єлизавета Ковтюк і Тетяна Таран, з канадського боку – Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Трой Лулашник, радник/керівник відділу технічної співпраці Канадського агентства міжнародного розвитку Стівен Поттер.

Метою Угоди є сприяння реалізації положень Концепції розвитку системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, затвердженої Указом Президента України у травні 2011 року щодо удосконалення кримінального процесуального законодавства та відповідних судових процедур для неповнолітніх порушників.

З підписанням цієї Угоди Проект «Реформування системи кримінальної юстиції» (РСКЮ) сподівається на продовження співпраці з Робочою групою з розробки Методичних рекомендацій для суддів щодо здійснення кримінального провадження стосовно неповнолітніх, створення якої було ініційовано Проектом та Верховним Судом України.
-
-
Голова Верховного Суду України Петро Пилипчук наголосив на тому, що подібна співпраця є надзвичайно важливою для України, оскільки проблема злочинності неповнолітніх у нашій державі є достатньо гострою, про що свідчить і статистика: 20% засуджених за кримінальні злочини в Україні становлять підлітки до 18 років. І якщо не вирішувати цю нагальну проблему усім суспільством, то, підкреслив Петро Пилипчук, можна втратити ціле покоління.

Голова Верховного Суду України висловив удячність канадській стороні за розуміння важливості проблеми і за бажання надати допомогу Україні в цьому напрямі.

Посол Канади в Україні Трой Лулашник зауважив, що Канада розвивала власну систему юстиції щодо неповнолітніх упродовж минулого століття через проведення не менш як трьох законодавчих реформ, тому канадське суспільство має відповідні знання, інструментарій, досвід, які можуть бути корисними під час реформування кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні.

На думку директора Проекту РСКЮ Тані Санфорд Аммар, на порушення неповнолітніми закону впливає багато чинників – економічних, соціальних, особистісних, тож і розглядати обговорювану проблему слід комплексно, спрямовуючи зусилля всіх сторін на профілактику порушень неповнолітніми, удосконалення чинного законодавства у сфері здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх, забезпечення належного дотримання їхніх прав та законних інтересів.

Пані Санфорд зазначила, що Проект «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» з 2010 року надає підтримку уряду України у розробці комплексної системи юстиції для неповнолітніх порушників, яка має відповідати міжнародним стандартам і приділяти особливу увагу реабілітації молоді цієї категорії.
-
-
У зустрічі також узяли участь начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар, керівник прес-служби Верховного Суду України Людмила Момот, старший експерт проектів Канадського агентства міжнародного розвитку Валерій Олійник, заступник керівника Проекту РСКЮ Євген Загудаєв, спеціаліст із юридичних питань Проекту РСКЮ Оксана Цимбрівська.