Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
12/16/2010
Проект «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби» завершив роботу

Коли йдеться про правду і правосуддя, не існує різниці між великими і маленькими проблемами. Усі питання, що стосуються людей, є однаково важливими.

Цю думку, висловлену 9 грудня 2010 р. на завершальній зустрічі учасників Проекту «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби» (далі — Проект), по праву можна вважати кредом Проекту, який тривав в Україні з липня 2008 р.

Зустріч розпочалася з підбиття підсумків на засіданні координаційної ради Проекту за участю начальника відділу міжнародного співробітництва цього Суду Ліни Губар, ректора Академії суддів України (АСУ) Ірини Войтюк, керівника програми представництва Комісії Європейського Союзу Андрія Співака, керівника Проекту Еді Фракассіні, директора консорціуму WYG International Джері Смілі, головного спеціаліста сектора міжнародного співробітництва Державної судової адміністрації України (ДСА) Ольги Какауліної.

Звертаючись до присутніх, Ліна Губар подякувала за співпрацю та допомогу, яку Проект надавав у процесі реформування судової влади в Україні. «За два роки плідної роботи ви стали нашим надійним партнером та другом, — зазначила вона. — Ми завжди дослухаємося до думки експертів у цій сфері та готові опановувати світовий досвід. Поза сумнівом, інформаційна кампанія Проекту у сфері судового адміністрування та практичний досвід, набутий під час навчання, сприятиме запровадженню важливих інновацій і в українських судах».

Як повідомила керівник Проекту Еді Фракассіні, представляючи його фінальний звіт, у результаті співпраці партнерів та зацікавлених осіб у Проекті в судовій системі України було запроваджено навчання голів судів та працівників апарату судів, зокрема дистанційного, з важливих питань управління; сформовано професійну спільноту працівників судів; визначено показники ефективності роботи судів, а також здійснено консультування із загальних питань.

Бенефіціаром Проекту, який фінансується Європейським Союзом, був Верховний Суд України. Крім того, Проект співпрацював із Радою суддів України, ДСА, АСУ тощо.

Діяльність Проекту охопила всі суди першої інстанції у чотирьох пілотних областях — Київській, Львівській, Одеській та Харківській, а також усі апеляційні суди. За останні чотири місяці робота Проекту поширювалася й на адміністративні суди. Загалом, за даними, наведеними головою ДСА Русланом Кирилюком, за 415 навчальних днів до навчання долучилися півтори тисячі учасників, а в тренінгах було задіяно 236 судів із кількох регіонів України.

Після засідання координаційної ради було представлено серію книг для працівників апарату суду «Управління в судах», підготовлених за матеріалами організованих Проектом тренінгів для керівників апарату суду. У презентації видань взяли участь понад 50 осіб – реципієнтів Проекту, зокрема керівники апаратів судів пілотних регіонів, які з радістю відгукнулися на запрошення і завітали до Верховного Суду висловити вдячність та повагу організаторам Проекту.

Прийняття у липні цього року Закону «Про судоустрій і статус суддів» практично не вплинуло на спрямування роботи Проекту, а здобутки та результати цієї роботи, на думку його керівника, повністю відповідають оновленій судовій системі України. Це підтвердив і присутній на презентації суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк: «Проект актуальний у світлі виконання нового Закону «Про судоустрій і статус суддів» і є більш успішним з проектів, що здійснюються представництвом Європейської комісії».
-
-
Після підбиття підсумків Еді Фракассіні озвучила рекомендації Проекту, зокрема пропонувалося: АСУ запровадити постійно діючу програму навчання керівників апарату; Раді суддів рекомендувати головам судів активніше залучати працівників судів до участі у навчальних заходах; включити до нинішніх курсів навчання судді заняття, спрямовані на вироблення у слухачів навичок управлінської роботи на адміністративних посадах; збільшити кількість годин навчання керівників апарату судів з ключових тем управління, а у навчанні голів судів приділити більшу увагу питанням стратегічного планування та делегування функцій; ДСА сприяти безпроблемному впровадженню програмного забезпечення, що мінімізує звичайний у таких випадках опір змінам, оскільки запропоновані Проектом інновації мають радикально трансформувати методи роботи в судах.

На завершення сторони подякували за високий рівень роботи, висловили сподівання на продовження співпраці та побажали успіхів у подальших проектах.