Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/06/2012
У Верховному Суді України презентовано звіт Робочої групи Проекту Європейського Союзу і Ради Європи «Підтримка судової реформи в країнах східного партнерства»

Презентація відбулася 5-6 червня 2012 року у форматі круглого столу за участі експертів Проекту, представників суддівського корпусу України та органів суддівського самоврядування, представників влади, міжнародних організацій.

Метою Проекту, започаткованого у березні 2011 року, є підтримка здійснюваних реформ у сфері судової системи в шести пострадянських країнах – Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.
-
-
Вітаючи учасників зібрання, Представник Генерального секретаря Ради Європи, Голова Офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовські висловив удячність Верховному Суду України та іншим національним партнерам Проекту за активну співпрацю з Радою Європи і, зокрема, у напрямі посилення реформ у сфері правосуддя. Рада Європи, підкреслив пан Рістовські, підтримує позитивну трансформацію судової системи України, спрямовану на забезпечення прав людини і громадянина та інституційну незалежність судової влади.

Поступальність цього процесу очевидна, сказав Владімір Рістовські, і тому є всі підстави сподіватися на успішну імплементацію рекомендацій експертів Ради Європи і щодо діяльності органів суддівського самоврядування, суддівської кар’єри та навчання суддів в Україні, представлених у презентаційних звітах.

Звіти у рамках Спільної програми «Підтримка судової реформи в країнах східного партнерства» складені робочими групами “Незалежні судові системи» та «Професійні судові системи».

Надзвичайно корисною і важливою назвав співпрацю з Європейським Союзом та Радою Європи, зокрема, у рамках їх Спільної програми «Східне партнерство», і Перший заступник Голови Верховного Суду України, Голова Ради суддів України Ярослав Романюк. Робота, започаткована у Страсбурзі у березні 2011 року, за участі європейських експертів та представників судових систем країн-бенефіціарів, набула конкретних обрисів і стала потужним підгрунтям для презентованих звітів, наголосив Ярослав Романюк. Оскільки в Україні роль органів суддівського самоврядування в поліпшенні функціонування вітчизняної судової системи є досить помітною, то звіти робочих груп щодо діяльності цих органів, а також щодо кар’єри та навчання суддів є вочевидь актуальними і потрібними.

Безперечно, вони потребують широкого публічного обговорення, зауважив Перший заступник Голови Верховного Суду України і від імені Голови Верховного Суду України подякував європейським експертам за партнерське ставлення до українських колег і щире бажання сприяти розширенню реформ у сфері правосуддя.
-
-
Модератор круглого столу, представник Проекту пан Леонід Антохі, експерти – консультант з питань юстиції, прав людини та належного врядування Німецького товариства міжнародного співробітництва пан Карстен Манке та суддя, начальник Департаменту міжнародного співробітництва Національної школи суддів та прокуратури пан Войцех Постульські задали тон плідній дискусії, у якій, зокрема, взяли участь: Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя верховного Суду України Ігор Самсін, член ради суддів України, суддя Верховного Суду України Галина Канигіна, заступник Голови Ради суддів України, суддя  Донецького апеляційного адміністративного суду Раїса Ханова, член Ради суддів України, голова ради суддів загальних судів України, суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ України Павло Гвоздик, член Ради суддів України, суддя Вищого адміністративного суду України Сергій Амєлін, проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна, проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів Оксана Кучинська. 

У роботі круглого столу взяли участь заступник Керівника  Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Вадим Фесенко та Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк.