Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
04/24/2013
Делегація Верховного Суду України відвідала Азербайджанську Республіку

Делегація Верховного Суду України відвідала Азербайджанську Республіку

8 — 13 квітня 2013 року делегація Верховного Суду України на чолі із заступником Голови Суду – секретарем Судової палати у господарських справах Валентином Барбарою відвідала з робочим візитом Верховний Суд Азербайджанської Республіки. До складу делегації входили представники усіх чотирьох судових палат — судді Анатолій Скотарь, Василь Гуменюк, Олександр Коротких, Олександр Потильчак, представник апарату Суду — начальник управління забезпечення видавничої діяльності Анатолій Бень, а також голова Апеляційного суду Чернігівської області Садиг Тагієв — уродженець Азербайджану.



За загальноприйнятою тут практикою делегація за участі Надзвичайного і Повноважного посла України в Азербайджанській Республіці Олександра Міщенка взяла участь у церемонії покладання квітів на могилу загальнонаціонального лідера країни Гельдара Алієва, а також до могил на «Алеї шахідів», де поховані славні сини і доньки країни, які, виборюючи незалежність Азербайджану, стали жертвами застосування військової сили минулим тоталітарним режимом.

Українська делегація провела низку зустрічей з керівниками судової системи країни. Зокрема, ділова розмова відбулася з Головою Верховного суду Азербайджанської Республіки Рамізом Рзаєвим і представниками суддівського корпусу цієї установи. Не менш плідними були зустрічі з Головою Конституційного суду Азербайджанської Республіки Фархадом Абдуллаєвим та заступником міністра юстиції країни Азером Джафаровим.

Азербайджанська сторона ознайомила українську делегацію з системою судової влади країни, особливостями її судочинства¸ умовами праці суддів, системою підготовки суддівського резерву. Окремо поділилася перевагами збереженого на конституційному рівні права судової влади країни на законодавчу ініціативу (питання, як відомо, нині актуальне для української судової влади).

У свою чергу азербайджанські судді цікавилися в українських колег ходом судово-правової реформи в Україні, наслідками зміни повноважень Верховного Суду України, зменшенням його кількісного складу, вислідами запровадженої під час чергового етапу судово-правової реформи в Україні системи допуску справ для розгляду найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції. На прохання азербайджанських служителів Феміди члени української делегації поділилися досвідом діяльності окремих судових палат у господарських та адміністративних справах Верховного Суду України (в Азербайджані ці юрисдикції організаційно не розділено).

Окремою темою робочих бесід українських та азербайджанських колег стали новели нового Кримінального процесуального кодексу України і практика їх втілення у життя (на прохання азербайджанської сторони українці надали російськомовний текст кодексу). Зокрема, азербайджанські судді цікавилися новою системою реєстрації правопорушень, розслідуванням злочинів, становленням і роллю такого нового для нас інституту як слідчий суддя.

Неодноразово висловлюючи непідробне захоплення нашим Кловським палацом – палацом правосуддя, Голова Верховного суду Азербайджанської Республіки Раміз Рзаєв, який кілька разів відвідував Верховний Суд України, з пояснимою гордістю ознайомив українських колег з новозведеним чудовим приміщенням найвищого судового органу Азербайджанської Республіки у системі судів загальної юрисдикції.

Власне, окрім традиційної азербайджанської гостинності, «козирною картою» господарів країни виявилися саме новобудівлі (а не пристосовані приміщення) судових установ республіки. Окрім Верховного суду республіки новосілля останніми роками справили колективи чотирьох районних судів Азербайджану. У двох з цих новобудов, зведених в рамках допомоги європейської спільноти, гостинно зустрічали українську делегацію. Кількаповерхове адміністративне приміщення Ясамальського районого суду столиці — з ліфтами, ескалатором, фойє, якому позаздрили б деякі багатозіркові готелі, оснащене, як кажуть, за останнім словом техніки. У міру просторі, функціонально зоновані зали судових засідань, світлі (з прозороскляними стінами) оптимально вмебльовані кабінети для суддів і працівників апарату суду. І, що не менш важливо, – достатні за площею і доволі затишні кондиціоновані приміщення для відвідувачів суду, окремі кабіни для їх прийому працівниками суду, кабінети для роботи адвокатів й інших учасників судового процесу, і навіть обладнана... іграшками зала для відпочинку дітей, з якими відвідувачі з якихось причин змушені завітати до цієї установи.

Подібне приміщення районної судової установи українські судді побачили і в одному з гірських районів за 300 кілометрів від Баку, де розташований Огузький районний суд Азербайджану. У цьому суперсучасному і розкішному, як за нашими мірками, приміщенні працює всього... один із двох штатних суддів (він же й керівник суду) і 10 працівників апарату, які успішно справляються зі своїми навантаженнями у законослухняному регіоні (наприклад, тут рідкістю є такий вид злочинів, як крадіжки, а переважну кількість справ складають так звані банківські, пов’язані з поверненням фінансових боргів).

Знайомлячись із судовими установами Азербайджанської Республіки, українська делегація мала можливість паралельно відвідати високогірну курортну перлину в місті Габеле з вражаючою туристичною інфраструктурою, а також низку сучасних виробничих підприємств з іноземними інвестиціями, які поповнюють бюджет країни, дають додаткові робочі місця, сприяють зростанню благополуччя азербайджанського народу, що, безсумнівно, є запорукою зниження криміногенної ситуації у будь-якій державі.

- -
- -