Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
09/19/2012
Верховний Суд України є одним із надійних партнерів проектів ОБСЄ в Україні

ПРЕС-СЛУЖБА ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

01024, м. Київ, вул. П.Орлика, 4
тел. 594-5441, ф. 594-5441, Е-mail: presa@scourt.gov.ua

Повідомлення для преси

Верховний Суд України є одним із надійних
партнерів проектів ОБСЄ в Україні

Про це йшлося під час зустрічі Голови Верховного Суду України Петра Пилипчука із Послом, Координатором проектів ОБСЄ в Україні Мадіною Джарбусіновою, яка відбулася 19 вересня 2012 року з метою обговорення питань співробітництва.

Зважаючи на факт головування України в ОБСЄ у 2013 році, Офіс цієї організації в Україні, зазначила Мадіна Джарбусінова, налаштований отримати подвійний ефект від подальшого співробітництва, яке має сприяти виконанню Україною зобов’язань перед Радою Європи в сфері правосуддя і верховенства права та зміцненню міжнародного авторитету української держави. Тож Координатора проектів ОБСЄ в Україні в першу чергу цікавили труднощі і проблеми, вирішенню яких могли б посприяти зусилля усіх держав-учасниць і Організації з безпеки і співробітництва в Європі в цілому.

Відповідаючи на запитання пані Джарбусінової, Петро Пилипчук підкреслив, що Верховний Суд України послідовно, впродовж кількох років, відстоює позицію, що реформування тільки судової системи не буде ефективним, якщо не реформуватимуться інші складові правової та правоохоронної системи держави, не формуватиметься правова культура населення, зокрема й політиків, у дусі поваги до закону, суду, прав і основоположних свобод людини, визначених відповідною Конвенцією. Надзвичайно важливо, наголосив він, подолати правовий нігілізм в суспільстві, в іншому разі ефект від будь-яких починать з реформування судової системи буде невеликий.

Що стосується власне судової реформи, то, на думку П. Пилипчука, вона перебуває на пів-дорозі і потребує законодавчого втручання. Зокрема, Верховний Суд України у складі 48 найпрофесіональніших суддів у державі, має повноваження з перегляду дуже й дуже невеликої кількості справ, тож не може належним чином виконати основну функцію Верховного Суду - забезпечити однакове застосування законів всіма судами України. «Ми порушуємо перед законодавцем питання надати Верховному Суду такі інструменити, які б дозволили ефективно впливати на правозастосовчу діяльність судів усієї держави», - ще раз підкреслив Петро Пилипчук.

Підтримав свого колегу і присутній на зустрічі голова Ради суддів України, Перший заступник Голови Верховного Суду України Ярослав Романюк, зазначивши, що, як свідчить статистика, з 2011 року тільки одну соту частину процента від розглянутих всіма українськими судами справ переглядає Верховний Суд. Зрозуміло, зауважив він, що тими інструментами, які наразі ми маємо, забезпечити єдність судової практики вкрай важко. Досвід європейських країн у розбудові своїх потужних національних судових центрів, на думку Ярослава Романюка, був би для України дуже корисним. Також надзвичайно потрібною, за словами голови Ради суддів України, була б допомога ОБСЄ у підвищенні кваліфікації українських суддів, які на практиці застосовуватимуть розроблений відповідно до стандартів Ради Європи Кримінальний процесуальний кодекс.

Під час розмови йшлося й про інші напрями співробітництва між Верховним Судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні, за конкретний, конструктивний підхід до обговорення яких пані Джарбусінова подякувала представникам Верховного Суду України.

У зустрічі взяли участь суддя Верховного Суду України Олександр Прокопенко, Національний радник з правових питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Станіслав Шевчук та начальник відділу міжнародного співробітництва Ліна Губар.