Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
04/14/2008
Рада суддів м. Севастополя звернулася до Ради суддів України з приводу підроблення судових рішень

Рада суддів м. Севастополя


м. Севастополь, вул. Суворова, 20, тел. 54-89-80

1 квітня 2008 р.
Вих. № 6214


Голові Ради суддів України
ПИЛИПЧУКУ П.П.

(Про розповсюдження в мережі
Інтернет та в засобах масової
інформації неіснуючого рішення
Ленінського районного суду
м. Севастополя)


Шановний Петре Пилиповичу!

До Вашого відома вважаю за необхідне направити таку інформацію:

5 березня 2008 р. в мережі Інтернет на сайті російської молодіжної організації “Наши” було розміщено повідомлення, в якому стверджується, що Ленінський районний суд м. Севастополя своїм рішенням від 18 лютого 2008 р. задовольнив позов громадянина Соколова Андрія Віталійовича до ОБСЄ та ПАРЄ про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

Зазначеним рішенням начебто визнано, що не відповідають дійсності свідчення, розповсюджені представниками Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі та Парламентської Асамблеї Ради Європи, про те, що вибори в Державну Думу Росії від 2 грудня 2007 р. не спроможні відповідати багатьом критеріям виборів, які прийняті в Європі, тому їх не можна назвати вільними. Вибори від 2 грудня 2007 р. були по суті референдумом на користь діючого Президента. Вказаним рішенням нібито з ОБСЄ та ПАРЄ солідарно стягнуто на користь Соколова A.B. моральну шкоду у розмірі 30 млн грн.

Як зазначено в розповсюдженій в Інтернеті інформації, рішення вступило в силу, судом було видано виконавчого листа, а копію цього документа начебто представник Соколова А.В. — Голоскоков К. особисто передав представнику ПАРЄ.

У зв’язку з депутатським зверненням народного депутата Павловського A.M., запитами, які надійшли з представництва МЗС, від засобів масової інформації, зазначена інформація була перевірена Ленінським районним судом та Радою суддів м. Севастополя.

Перевіркою встановлено, що зазначений позов до суду не надходив, а тому така справа судом не розглядалась і суддею Лядовою Т.Р. наведене рішення не приймалось, виконавчий лист для виконання цього рішення судом, звичайно, нікому не видавався.

Рада суддів загальних судів м. Севастополя розглянула цей безпрецедентний факт на своєму засіданні і дійшла висновку, що в даному випадку має місце підробка офіційного процесуального документа суду, який розповсюджено з метою дискредитації судової системи України і, зокрема, судді Лядової Т.Р., щодо якої на цей час вирішується питання про перехід в інший суд, що також свідчить про неповагу до суду.

Беручи до уваги, що підробка офіційного документа від імені України і його розповсюдження в мережі Інтернет та в засобах масової інформації, зокрема в газеті “Независимая”, мають негативні наслідки і містять ознаки злочину, Рада суддів м. Севастополя офіційно звернулася до прокурора м. Севастополя та начальника Управління Служби безпеки України з проханням провести відповідну перевірку і прийняти рішення відповідно до ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України.

На думку Ради суддів, зазначені дії мають політичне значення і можуть бути спрямовані на погіршення стосунків між двома державами: Україною та Росією, а також з міжнародною миротворчою організацією — ОБСЄ.

Раніше в м. Севастополі вже мали місце факти підробок рішень Гагарінського та Балаклавського районних судів. Такі дії можуть свідчити про присвоєння повноважень судової влади. Надалі таке явище може мати дуже негативні наслідки для України як держави і для українського суспільства.

Додатково повідомляю, що головою Ленінського районного суду та Радою суддів м. Севастополя надана відповідь на всі запити щодо цього рішення.

Додаток: на 13 аркушах.

З повагою,
голова Ради суддів
загальних судів м. Севастополя
шшшшлл
Р.М. Тєлєжнікова