Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
10/17/2008
Інну Отрош перепризначено головою суду

17 жовтня 2008 р. Рада суддів України на своєму засіданні перепризначила на посаду голови Печерського районного суду м. Києва Інну Отрош відповідно до встановленого на сьогодні порядку.

Таке рішення було прийнято внаслідок розгляду на засіданні ситуації, що склалася у Печерському районному суді м. Києва у зв’язку з виданням Президентом України указів від 15 жовтня 2008 р. № 932/2008 “Про відновлення деяких Указів Президента України” та № 933/2008 “Про визнання таким, що втратив чинність, Указу Президента України від 24 квітня 2007 року № 338”.

Цими указами глава держави фактично поновлював на посаді голови суду колишнього голову В.М. Колесниченка та відповідно звільняв з неї чинного голову І.О. Отрош.

16 жовтня 2008 р. окружний адміністративний суд м. Києва зупинив дію обох указів Президента і, таким чином, головою Печерського районного суду м. Києва залишилася І.О. Отрош.

У цій спірній правовій ситуації існувала небезпека повторення спроб дезорганізації роботи Печерського районного суду м. Києва через видання незаконних актів, блокування його роботи, втручання у здійснення правосуддя, тиску на суддів цього суду.

Виходячи з цього, Рада суддів України визнала, що єдино правильним, юридично обґрунтованим розв’язанням цієї проблеми є перепризначення Інни Отрош на посаду голови Печерського районного суду м. Києва.

Відповідне подання на розгляд Ради суддів України вніс Голова Верховного Суду України В.В. Онопенко на підставі пропозиції голови Апеляційного суду м. Києва А.В. Чернушенка. Такому поданню передував розгляд зазначеної ситуації радою суддів м. Києва, яка також дійшла висновку, що забезпечення нормальної діяльності Печерського районного суду м. Києва можливе лише завдяки призначенню І.О. Отрош в установленому порядку на посаду голови цього суду.

За вказане рішення проголосувала абсолютна більшість присутніх на засіданні членів Ради суддів України.