Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
05/13/2010
Визначення показників ефективності роботи суду: європейський досвід

12 травня 2010 р. у Верховному Суді України за сприяння проекту ЄС «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби» (далі — Проект) відбувся навчальний тренінг для голів апеляційних судів, присвячений визначенню показників ефективності роботи суду.



У заході взяли участь голови апеляційних судів областей: Волинської — Петро Філюк, Дніпропетровської — Володимир Віхров, Донецької — Валентина Лісова та її заступник Валентина Шабанова, Закарпатської — Сергій Демченко, Запорізької — Віктор Городовенко, Івано-Франківської — Павло Гвоздик, Київської — Юрій Нечипоренко, Луганської — Анатолій Візір, Чернівецької — Олексій Черновський. Разом з ними проходили тренінг перший заступник голови Апеляційного суду Хмельницької області Анатолій Марцинкевич, а також заступники голів апеляційних судів областей: Полтавської — Олександр Касмінін, Рівненської — Олег Полюхович, Чернігівської — Лілія Іваненко.

Із типами показників, їх ефективним використанням в управлінні та методами збирання необхідних статистичних даних ознайомив присутніх експерт Проекту Аксель Кьотц. Він також проаналізував діяльність місцевих загальних судів України та прикладі трьох модельних.

Експерт Проекту, екс-головний адміністратор Комерційного суду м. Копенгагена Фінн Кіттельманн розповів про систему судоустрою Данії та поділився досвідом визначення показників, які використовуються для оцінки ефективності управління судами цієї країни. Зокрема, основними з них є: розподіл справ за категоріями; кількість зареєстрованих і завершених справ; використання часу на одну справу та тривалість її розгляду; кількість справ на один повний рік роботи однієї особи; час, витрачений на менеджмент тощо.

Цей тренінг завершив програму навчання голів судів та керівників апарату сучасним методам управління. Як ми уже повідомляли, у березні цього року відбувся подібний захід зі стратегічного планування, а у квітні — з управління змінами. Вітчизняні експерти проводили інтерактивні тренінги із загальних питань сучасного управління, а експерти — представники судових систем країн ЄС — навчали сучасним технікам та методам управління в судах і зорієнтували щодо особливостей їх застосування. Кожному учаснику було вручено сертифікат Проекту, який засвідчує участь у навчальній програмі 2009—2010 рр. з питань загального менеджменту.