Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
01/31/2012
Діалог між Європейським судом із прав людини та національними судами є надзвичайно важливим

Діалог між Європейським судом із прав людини та національними судами є надзвичайно важливим

На цьому наголосив Голова Європейського суду з прав людини Ніколас Братца у своїй урочистій промові в Страсбурзі з нагоди офіційного відкриття нового судового року ЄСПЛ.

Ніколас Братца підкреслив важливу роль національних судів у захисті прав людини і зауважив, що необхідність продовження їх співпраці з ЄСПЛ є надзвичайно актуальною. З цією метою і здійснюються регулярні робочі зустрічі з представниками вищих національних судів, зауважив Голова Європейського суду з прав людини. Адже спільна відповідальність, передбачена у Конвенції з прав людини, – це не лише відповідальність, що розподіляється між Судом і договірними державами, а й відповідальність між самими державами. І це, зазначив Ніколас Братца, стосується як дотримання Конвенції, так і виконання рішень Суду, що яскраво виражає принцип колективної гарантії.

На запрошення Голови Європейського суду з прав людини у заходах з нагоди відкриття нового судового року Європейського суду з прав людини взяли участь Заступник Голови Верховного Суду України Анатолій Редька та начальник відділу міжнародного співробітництва Ліна Губар.

У рамках візиту відбулася робоча зустріч з Генеральним директором Генерального директорату з прав людини та правових питань Ради Європи Філіпом Буайя, секретарем Венеціанської Комісії Томасом Маркертом та суддею ЄСПЛ від України Ганною Юдківською.

Під час офіційної зустрічі української делегації з Головою Європейського суду з прав людини Ніколасом Братца обговорювалися питання захисту прав і свобод людини і громадянина, реформування Європейського суду з прав людини, виконання рішень Суду щодо України, реформування судової системи в Україні та приведення її до сучасних європейських стандартів, а також співпраці Верховного Суду України з Європейським судом з прав людини.

Представники Верховного Суду України також взяли участь у семінарі «Як забезпечити більш широку участь національних судів у системі Конвенції?», до дискусії на якому були запрошені 200 провідних діячів сфери судочинства з усієї Європи.

Демократія не може ефективно функціонувати без верховенства права, а верховенство права не може існувати без поваги до незалежної судової системи як на європейському, так і на національному рівні, резюмував на урочистому слуханні, яке відбулося після семінару, Голова Європейського суду з прав людини Ніколас Братца.