Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/19/2013
Голова Верховного Суду України зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні

Голова Верховного Суду України зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні


Під час зустрічі, яка відбулася у Верховному Суді 18 червня 2013 року, Ярослав Романюк і Крістоф Вайль обговорили низку питань, які становлять інтерес для обох сторін.

- -
- -

Зокрема, Голова Верховного Суду України, висловивши подяку пану Послу за ініціативу зустрічі, поінформував високого гостя про подальші кроки України у напрямі реформування вітчизняної судової системи. Ярослав Романюк зауважив, що судові системи України та Федеративної Республіки Німеччина багато в чому схожі, тож досвід німецьких колег для українських суддів є надзвичайно цікавим і корисним. Плідне співробітництво між верховними судами обох країн, що триває упродовж останніх десятиріч, також свідчить, за словами Голови Верховного Суду України, про взаємний інтерес і обопільну професійну потребу.

Ярослав Романюк високо оцінив і співпрацю з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва, принагідно подякувавши заступнику директора Фонду пану Штефану Хюльсхьорстеру за активну комунікацію з Верховним Судом України і сприяння у вивченні досвіду німецьких колег.

Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина привітав Ярослава Романюка з його обранням на одну з найвищих державних посад у країні – Голови Верховного Суду України. І вже перші кроки на цій посаді засвідчили про те, зауважив Крістоф Вайль, що новообраний Голова найвищого судового органу країни є переконаним прихильником наближення судової системи України до європейських стандартів, що передбачають, найперше, забезпечення і відстоювання незалежності судової влади.

У цьому сенсі, сказав Ярослав Романюк, в Україні вже здійснено немало прогресивних кроків, однак іще багато потрібно зробити, адже діяльність судів і суддів є надзвичайно важливою для суспільства загалом і кожного громадянина зокрема.

Сторони обговорили актуальні для обох країн проблеми: умови дотримання розумних строків при розгляді судових справ, зокрема, кримінальних; необхідні механізми забезпечення єдності судової практики усіма судами держав; шляхи зменшення навантаження на суддів; процедуру допуску судових справ до найвищого судового органу держави; впровадження процедури медіації як однієї з форм досудового розгляду спорів тощо.

На завершення зустрічі Ярослав Романюк і Крістоф Вайль висловилися за подальший розвиток взаємовигідних відносин між судовими системами України й ФРН, що сприятиме активній інтеграції молодої демократичної країни в європейський правовий простір.

У зустрічі також взяли участь керівник консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні Курт Георг Штьокль-Штілльфрід, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар та керівник прес-служби Людмила Момот.

Переклад забезпечував Володимир Швед.