Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
07/17/2009
Рада суддів України вирішила повторно звернутися до керівників держави з приводу катастрофічного стану фінансування діяльності судів

На засіданні 17 липня цього року, яке вів заступник Голови Ради суддів України Василь Гуменюк, представники суддівського корпусу країни повернулися до обговорення злободенної теми — критичної ситуації, що склалася у зв’язку з недофінансуванням вітчизняної судової системи. З огляду на прийняте на попередньому засіданні Ради суддів рішення направити звернення до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо незадовільного фінансування діяльності судів, нині було висловлено низку зауважень з приводу дієвості вжитих заходів та результативності реагування відповідних представників державної влади на цю остаточно не розв’язану проблему. Було прийняте рішення доручити Голові Ради суддів України направити повторне звернення щодо незадовільного фінансування діяльності судів до керівників держави, а Державній судовій адміністрації (далі — ДСА) — працювати над внесенням змін та доповнень до Державного бюджету України на 2009 р.

Про потребу упорядкування та активізації робіт зі створення Єдиної судової інформаційної системи України учасників засідання поінформували заступник Голови ДСА Віктор Капустинський та Генеральний директор державного підприємства «Інформаційні судові системи» Андрій Боделан. Обговоривши Положення про цю систему, члени Ради суддів України визнали за доцільне доручити ДСА забезпечити реалізацію необхідних заходів зі створення і поетапного впровадження такої системи в судах загальної юрисдикції та пріоритетного впровадження в них електронної системи судового документообігу, а зазначене Положення доопрацювати і розглянути на наступному засіданні Ради суддів України.

Члени Ради суддів визнали за передчасне погодити проект Указу Президента України «Про внесення зміни до Указу Президента України від 16 жовтня 2008 року № 941», згідно з яким передбачається утворення трьох нових апеляційних адміністративних судів: Вінницького, Житомирського та Правобережного окружного м. Києва й визначення їх територіальної підсудності, та повернутися до цього питання у вересні 2009 р. Голова ДСА Іван Балаклицький наголосив на неможливості в умовах фінансової кризи реалізувати таке рішення Глави держави, оскільки відповідно до фінансово-економічного обґрунтування для цього необхідно буде додатково виділити з Державного бюджету України щонайменше 13 млн 935 тис. грн. Учасники засідання доручили І. Балаклицькому підготувати відповідну відповідь Міністерству юстиції України.

Крім того, на засіданні було затверджено орієнтовний план роботи Ради суддів України на ІІ півріччя 2009 р., обговорено та прийнято низку рішень про призначення суддів на адміністративні посади в судах та звільнення з цих посад, про заохочення суддів, а також розглянуто інші питання внутрішньої діяльності судів.