Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
04/26/2013
Досвід зарубіжних країн у реформуванні національних судових систем є корисним і для України

Досвід зарубіжних країн у реформуванні національних судових систем є корисним і для України


На цьому наголосив виконуючий обов’язки Голови Верховного Суду України Ярослав Романюк під час засідання круглого столу, який відбувся у Верховному Суді України в рамках спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Зміцнення судової реформи у країнах Східного партнерства».




В Україні ретельно вивчають досвід зарубіжних країн у сфері реформування національних судових систем, і цей досвід є безперечно корисним як для всієї судової системи України, так і для її найвищого судового органу, зазначив Ярослав Романюк. Він також зауважив, що подібні напрацювання, які сьогодні представлено на обговорення членам Ради суддів України, представникам судів різних юрисдикцій та поважних правничих інституцій України, дають можливість дослідити назрілі проблеми вітчизняного судочинства комплексно й об’ємно. Результатом такого дослідження можуть стати конкретні пропозиції законодавцю для напрацювань необхідних законопроектів, які б зробили українську судову систему більш ефективною і дієвою, підкреслив Ярослав Романюк.

На важливості проведеного дослідження, здійсненого робочою групою й експертами Європейської комісії з ефективності правосуддя, наголосив і голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Василь Онопенко. Досвід п’яти європейських країн – Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України, без сумніву, є багатогранним і взаємокорисним. Участь у цьому проекті України є ще одним кроком нашої держави на шляху до європейської інтеграції й подальшого реформування судової системи, сказав Василь Онопенко.

Це була перша спроба не лише порівняти країни й організацію та діяльність їх судових систем, а й спробувати застосувати ті методи, які були б корисними для усіх країн і давали б можливість ефективно обмінюватися передовим досвідом і поширювати його серед своїх колег, зауважила представник Секретаріату Ради Європи (Департамент з питань правосуддя та правового співробітництва) Софо Гелашвілі.



Під час обговорень і дискусій на круглому столі висловлено й пропозиції щодо пріоритетів та необхідних кроків у напрямі продовження судової реформи в Україні та можливого виконання рекомендацій звіту.