Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
09/01/2010
Проект Європейського Союзу сприяє удосконаленню управління в судах України


У Верховному Суді України відбулось засідання Координаційної ради Проекту Європейського Союзу «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби» (далі — Проект) за участю судді Верховного Суду України, заступника голови Ради суддів України Василя Гуменюка, начальника відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліни Губар, керівника прес-служби Верховного Суду України Людмили Момот, ректора Академії суддів України (АСУ) Ірини Войтюк, керівника програми представництва Комісії Європейського Союзу Андрія Співака, керівника Проекту Еді Фракассіні та експерта Проекту Брайана Кемпла, головного спеціаліста сектора міжнародного співробітництва Державної судової адміністрації України (ДСА) Ольги Какауліної.

Члени засідання проаналізували результати другого року роботи й намітили подальші плани Проекту, метою якого є надання допомоги в удосконаленні управління в судах України.

Після засідання Координаційної ради суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк, керівник Проекту Еді Фракассіні та ректор АСУ Ірина Войтюк провели прес-конференцію та відповіли на численні запитання журналістів.

Мета основного напряму Проекту протягом другого року його діяльності в Україні — продовження масштабної навчальної програми для працівників судової системи. Програма навчання була розроблена у співпраці з українськими партнерами Проекту: Верховним Судом України (бенефіціаром) та Радою суддів України, ДСА, АСУ.

За два роки більш ніж 1220 голів судів, керівників апаратів, помічників суддів та працівників ДСА взяли участь у тренінгах із сучасного управління, що загалом тривали 428 днів. Під час навчань тренери з питань управління та судді України, а також експерти з питань судочинства з країн Європейського Союзу використовували інтерактивний підхід.

Навчальна програма була схвально оцінена її учасниками і дала позитивні результати: зокрема, працівники судової системи мали змогу ознайомитися з основними аспектами сучасного управління та набути навиків менеджерів; надала їм можливість поспілкуватися з колегами з країн Європейського Союзу та ознайомитися із сучасними методами навчання; крім того, сприяла знайомству представників регіональних судів та формуванню ними професійної спільноти.

У червні 2009 р. Проект розробив веб-портал для працівників апарату судів України (E-learning Net Space), на якому понад 400 керівників апаратів та помічників суддів зареєструвалися і взяли участь у форумах для обговорення професійних питань.

Навесні 2010 р. Проект підготував пілотний курс дистанційного навчання з питань управління конфліктами — Марафон конструктивних рішень. Цей курс є першим успішним досвідом дистанційного навчання працівників судової системи України.