Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
10/04/2012
Фонд Європейського права лорда Слінна зацікавлений у подальшій співпраці з Верховним Судом України

Фонд Європейського права лорда Слінна зацікавлений у подальшій співпраці з Верховним Судом України

Чергова зустріч за участю представника Фонду лорда-судді у відставці Апеляційного суду Англії та Уельсу сера Робіна Олда відбулася у Верховному Суді України 3 жовтня 2012 року.

Протягом останніх років Фундація Європейського права лорда Слінна – благодійна неурядова організація, яку підтримує також МЗС та Міністерство юстиції Великої Британії, – веде масштабний неформальний діалог з представниками судової влади України з різних питань реформи системи правосуддя, зокрема, кримінального та кримінально-процесуального законодавства.

Під час зустрічі у Верховному Суді України сторони обговорили можливості співпраці з Фондом при подальшому реформуванні системи правосуддя в Україні.

Заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати у кримінальних справах Анатолій Редька, подякувавши гостям за підтримку судово-правової реформи в Україні, зауважив, що зміцнення верховенства права в галузі кримінального правосуддя є важливою складовою утвердження європейських стандартів в українському судочинстві загалом.

Реформа кримінальної юстиції в Україні продовжується, а прийнятий Кримінальний процесуальний кодекс України, який набирає чинності 19 листопада 2012 року, є, за словами Анатолія Редьки, безперечно прогресивним документом, який дасть можливість поступово досягати закладених в основу реформування змістовних цілей та їх глибинної філософії. Заступник Голови Верховного Суду України висловив упевненість, що з часом удасться внести й корективи у зміст повноважень Верховного Суду України щодо розгляду ним, зокрема, кримінальних справ. Наразі, наголосив, Анатолій Редька, в Кримінальному процесуальному кодексі не прописані норми, які б давали можливість громадянам безпосередньо звертатися до Верховного Суду України. А обмеження повноважень Верховного Суду переглядати справи у разі порушень судами норм процесуального права (що трапляється найчастіше) призводить до того, що багато справ після розгляду їх у Європейському суді з прав людини не потрапляє до Верховного Суду України. Громадяни України, таким чином, і після міжнародної інстанції не знаходять належного виправлення судових помилок на національному рівні.
-
-
На прохання сера Робіна Олда присутні на зустрічі заступник секретаря Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Михайло Гриців та суддя Верховного Суду України Богдан Пошва розповіли про роль і участь у судовому процесі прокурорів та адвокатів, про можливість запровадження в Україні суду присяжних, про механізм розгляду справ в Україні судами різних інстанцій, про ті проблеми, з якими стикається Верховний Суд України, виконуючи свою основну функцію – забезпечення єдності судової практики.

Після продуктивного обговорення цих та інших проблем сторони висловилися за подальшу співпрацю з Європейською фундацією лорда Слінна в Україні. Необхідність такої співпраці, за словами сера Робіна Олда, є очевидною, й оскільки Фонд засновано у 1998 році з метою задоволення зростаючої потреби у допомозі, консультуванні та підготовці адвокатів і суддів у країнах Центральної та Східної Європи, то його діяльність в Україні буде черговим внеском у розвиток принципів та практики європейського права.

У зустрічі також узяли участь начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар, керівник прес-служби Верховного Суду України Людмила Момот та координатор візиту представника Фундації Слінн в Україні Сергій Вакарін.