Судова палата у господарських справах Верховного Суду України відмовила Фонду державного майна України, ЗАТ «Керуюча компанія «Брянський машинобудівний завод», ВАТ «Холдингова компанія «Луганськтепловоз» у зв’язку з відсутністю підстав у порушенні провадження з перегляду постанови Вищого господарського суду України від 8 листопада 2007 р. у справі про продаж пакета акцій ВАТ «ХК «Луганськтепловоз».
Зазначеною постановою ВГСУ залишено без змін рішення Господарського суду м. Києва та постанову Київського апеляційного господарського суду, згідно з якими приватизація пакета акцій ВАТ «ХК «Луганськтепловоз», що становить 76 % статутного фонду товариства, відбулася із значними порушеннями чинного законодавства. Зокрема, місцевим та апеляційним судами встановлено, що при здійсненні вказаної приватизації було порушено один з основоположних принципів приватизації щодо повного, своєчасного та достовірного інформування громадян про порядок та об’єкт приватизації. Так, наказами Фонду держмайна України конкурс було призупинено у жовтні 2006 р. та поновлено у березні 2007 р. Наступного дня після його поновлення конкурс було проведено без будь-якого опублікування інформаційного повідомлення про дату та час його проведення.
Разом з тим за висновком господарських судів обов’язковість такого опублікування передбачена відповідними законами України (зокрема, Законом України «Про приватизацію державного майна» та Державною програмою приватизації на 2000—2002 роки), положення яких спрямовано на забезпечення прозорого та законного продажу державного майна з метою недопущення зловживань, гарантування рівних умов участі всіх осіб у приватизації.
Місцевий та апеляційний господарські суди зробили висновок (з яким погодився Вищий господарський суд України) про те, що проведення конкурсу з продажу зазначеного пакета акцій ВАТ «ХК «Луганськтепловоз» відбулося з порушенням ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. 2 Закону України «Про приватизацію державного майна», пунктів 59, 156 Державної програми приватизації на 2000—2002 роки, а тому Фонд держмайна України не мав правових підстав для визначення переможця конкурсу.
У цьому зв’язку господарськими судами було визнано недійсними низку рішень Фонду держмайна України, які стосуються продажу акцій ВАТ «ХК «Луганськтепловоз», у тому числі рішення про недопущення до участі в конкурсі ВАТ «Дніпровагонмаш», про підсумки конкурсу та визначення його переможця. Недійсним також визнано договір купівлі-продажу вказаного пакета акцій ВАТ «ХК «Луганськтепловоз». Судовими рішеннями ЗАТ «КК «Брянський машинобудівний завод» зобов’язано повернути Фонду держмайна України зазначений пакет акцій ВАТ «ХК «Луганськтепловоз».
Отже, Верховний Суд України, відмовивши у порушенні провадження з перегляду у касаційному порядку зазначеної вище постанови Вищого господарського суду України, фактично визнав законними і обґрунтованими усі зазначені судові рішення про незаконність приватизації пакета акцій ВАТ «ХК «Луганськтепловоз».