Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
07/15/2009
Повідомлення прес-служби Верховного Суду України

14 липня 2009 р. на сайті Верховної Ради України було розміщено заяву Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя з приводу призначеного на 8 липня цього року засідання Вищої ради юстиції, яке не відбулося. У «цьому аналітичному документі» (складається з одного речення) вказано, що «Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя засуджує дії чотирьох членів Вищої ради юстиції за квотою судової влади, які не з’являються на засідання Вищої ради юстиції, чим фактично призводять до блокування роботи цього конституційного органу».

«Заява» є відвертою дезінформацією громадськості, виявом необ’єктивності та упередженості щодо діяльності членів Вищої ради юстиції, які представляють судовий корпус України. У вказаного Комітету не було жодних юридичних та фактичних підстав для її прийняття.

Насправді, четверо суддів Верховного Суду України, які є членами Вищої ради юстиції, не могли 8 липня цього року взяти участь у засіданні з об’єктивних причин: Голова Верховного Суду України В.В. Онопенко цього дня у складі офіційної делегації перебував у Франції (з 6 по 9 липня), а решта троє суддів – у чергових щорічних відпустках (за межами м. Києва). До того ж, частину з них взагалі не було поінформовано про проведення засідання Вищої ради юстиції.

Присутній на засіданні Комітету Перший заступник Голови Верховного Суду України П.П. Пилипчук довів цю інформацію до відома членів Комітету, але її не було взято до уваги народними депутатами України.

Судячи з усього, члени Комітету, які ініціювали розгляд цього питання та голосували за прийняття зазначеної заяви, і не мали за мету об’єктивно з’ясувати ситуацію. Вона, вочевидь, була зовсім іншою – «кинути тінь» на тих, чия діяльність у Вищій раді юстиції їм не подобається.

За таких обставин звинувачення у блокуванні вказаними членами Вищої ради юстиції її роботи є абсолютно безпідставним. Крім того, питання відвідання засідань Вищої ради юстиції не належить до компетенції зазначеного парламентського Комітету. Як і не є його компетенцією «засудження дій членів Вищої ради юстиції».