Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
02/01/2006
Вирішуються питання внутрішньої діяльності судів

27 січня 2006 р. у залі Пленуму Верховного Суду України відбулося чергове засідання Ради суддів України.

Після затвердження порядку денного члени Ради суддів України розглянули такі питання:

1. Про внесення змін до Регламенту Ради суддів України щодо кількісного і персонального складу Президії Ради суддів України та комітетів Ради суддів України.

2. Про визначення кількісного та персонального складу Президії Ради суддів України.

3. Про визначення кількісного та персонального складу комітетів Ради суддів України. Про утворення комітету Ради суддів України з питань судово-правової реформи.

4. Про стан виконання державного бюджету в частині видатків на утримання судів у 2005 р., у тому числі щодо забезпечення судів автотранспортом згідно з нормативами, погодженими з Радою суддів України 24.09.2004 р.

5. Про завдання рад суддів щодо зміцнення авторитету судової влади і унеможливлення втручання у судову діяльність. Обговорення звернення голови ради суддів Рівненської області П.Д. Денисюка.

6. Про погодження призначення на адміністративні посади в судах.

7. Про погодження звільнення з адміністративних посад в судах.

8. Про розгляд звернення ради суддів військових судів щодо призначення на адміністративні посади суддів військових судів.

9. Про заохочення суддів.

10. Про доопрацьований проект Методичних рекомендацій про порядок розгляду питань підготовки матеріалів щодо призначення на посаду професійного судді, переведення суддів до іншого суду, звільнення з посади судді (виконання рішень № 57 від 30.09.2005 р. та № 7 від 02.12.2005 р.).

11. Про проект Закону України “Про внесення змін до Конституції України”.

12. Про інформацію щодо розгляду звернення народних депутатів України, оголошеного на засіданні Верховної Ради України 12.01.2006 р. щодо дій суддів Херсонської області.

13. Про реалізацію Указу Президента України № 268 від 04.03.2004 р. “Про забезпечення приміщенням частини суддів Апеляційного суду АРК, які будуть працювати у м. Феодосії”.

14. Про хід виконання судових рішень щодо стягнення протягом 2002 – 2005 рр. з органів Державного казначейства, Міністерства фінансів України та інших установ на користь суддів України заборгованості по заробітній платі, матеріальній допомозі, компенсації по сплачених податках тощо.

15. Про реалізацію рішень VI і VII з’їздів суддів України про обрання суддів Конституційного Суду України.

16. Про концепцію удосконалення системи судоустрою та рекомендацій щодо здійснення судової реформи у 2006 р.

17.Про погодження змін та доповнень до Положення “Про порядок виготовлення, обліку, видачі та знищення посвідчень професійних суддів, суддів у відставці, народних засідателів та присяжних, Опису та зразка посвідчення судді у відставці”.

18. Інформація щодо встановлення посадових окладів суддів, працівників суду та захисту їх соціальних гарантій.

19. Про діяльність місцевих судів та розповсюдження досвіду аналізу їх роботи.

Питання, які стосуються роботи Академії суддів України, рівня оплати праці викладачів та роботи її регіональних відділень, Рада суддів України віднесла на розгляд чергового засідання Президії Ради.

Обговоривши Регламент, а саме кількісний та персональний склад Президії Ради суддів України, присутні на засіданні судді вирішили внести зміни до Регламенту. До персонального складу Президії відтепер входитиме 24 судді, які представляють Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані та апеляційні суди.

За результатами розгляду третього питання судді проголосували за створення ще одного комітету Ради суддів України (нині їх існує три: Комітет з питань забезпечення контролю за організацією діяльності судів, діяльністю Державної судової адміністрації України та кадрових питань, Комітет з питань фінансового забезпечення судів та правового захисту суддів та їх сімей і Комітет з питань фахової підготовки та підвищення кваліфікації суддів судів загальної юрисдикції), який буде займатися проблемами судово-правової реформи і забезпеченням незалежності судової влади в Україні. Новостворений комітет очолив Голова Ради суддів України П.П. Пилипчук. На засіданні також було визначено персональний склад комітетів у кількості не менше 9 осіб.

Під час розгляду питання про виконання державного бюджету судді були поінформовані заступником Голови Державної судової адміністрації України Л.В. Богдановим про те, що у 2005 р. головний фінансовий документ країни у частині видатків на утримання судів був виконаний повністю. Помітне зростання видатків у частині заробітної плати, утримання судів, покращення житлових умов, забезпечення автотранспортом тощо. Однак поряд з цим, невирішеною залишається проблема, спричинена нерівномірністю квартального фінансування, що в свою чергу впливає на загальний стан ефективного використання передбачених бюджетом коштів. Особливу увагу було приділено структурі заробітної плати суддів, основний акцент у якій нині ставиться на посадовий оклад.

Обговорення питання щодо авторитету судової влади в Україні дало можливість констатувати той факт, що в умовах сучасного розвитку української держави непоодинокими стають випадки неправомірного втручання в роботу суддів, тиску з боку народних депутатів, органів виконавчої влади, прокуратури, засобів масової інформації тощо. З метою подолання цього негативного явища суддям, перш за все, необхідно сконсолідувати свої зусилля на вироблення дієвого правового механізму захисту, звернувшись з цим до Президента України та народних депутатів.

З інших питань, винесених на порядок денний, Радою суддів України прийнято рішення у найкоротший термін підготувати та направити у відповідні державні органи влади свої пропозиції.

Рішення, підготовлені за результатами обговорення зазначених вище питань, будуть опубліковані пізніше.