Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
12/03/2007
30 листопада 2007 р. відбулося засідання Ради суддів України30 листопада 2007 р. під головуванням голови Ради суддів України Петра Пилипчука і за участі Голови Верховного Суду України Василя Онопенка відбулося чергове засідання Ради суддів України.

На ньому насамперед заслухали інформацію начальника управління організаційно-аналітичної роботи, документування та контролю Державної судової адміністрації України (далі — ДСА) Тетяни Бровко про стан підготовки до VIII позачергового з’їзду суддів України та затвердили кошторис і орієнтовний порядок денний другого засідання з’їзду.

Жваву дискусію викликала доповідь першого заступника Голови ДСА Олександра Гашицького щодо Положення «Про Державну судову адміністрацію України» із зауваженнями Міністерства юстиції України. Учасники засідання визнали неприпустимим закладений у документі принцип, відповідно до якого Міністерство юстиції України координує діяльність ДСА. Вирішили створити робочу групу, яка підготує це питання для обговорення на другому засіданні VIII позачергового з’їзду суддів України.

Розглянувши можливість проведення тендерів згідно із Законом України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» у 2007—2008 рр., Рада суддів України доручила ДСА подати відповідні пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» щодо застосування спрощеної процедури проведення тендерів для судових органів та інших органів, які беруть участь в організаційному забезпеченні діяльності судів.

До відома членів Ради суддів України була доведена інформація про стан виконання вимог Закону України «Про доступ до судових рішень» і дотримання місцевими загальними судами вимог Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 р. № 740.

Учасники засідання погодили подання Голови ДСА Івана Балаклицького щодо призначення Наталії Ахтирської на посаду першого проректора—проректора з навчальної та наукової роботи Академії суддів України. Також на засіданні згідно з рішенням Ради суддів України від 27 вересня 2007 р. нагрудним знаком «За сумлінну працю» було нагороджено суддю Верховного Суду України у відставці Віктора Кононенка.

Крім того, учасники засідання прийняли рішення про заснування щоквартального науково-практичного журналу Ради суддів України «Суддівське самоврядування» і затвердили склад редакційної ради часопису.

Члени Ради суддів України розглянули питання про призначення на адміністративні посади в апеляційних і місцевих загальних судах України та низку інших питань внутрішньої діяльності судів, а також питання про заохочення суддів.

На засідання Ради суддів України були запрошені голова Вищого господарського суду України Сергій Демченко, заступник голови Вищої ради юстиції Микола Шелест, Голова ДСА Іван Балаклицький, ректор Академії суддів України Ірина Войтюк та голова ради суддів господарських судів Олександр Удовиченко.