Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/26/2013
Делегація Верховного Суду України відвідала з робочим візитом Китайську Народну Республіку

Делегація Верховного Суду України відвідала
з робочим візитом Китайську Народну Республіку

16–24 червня 2013 року відбувся робочий візит делегації Верховного Суду України на чолі із заступником Голови Верховного Суду України – секретарем Судової палати у цивільних справах Анатолієм Яремою до Китайської Народної Республіки.

- -
- -
- -
- -


До складу делегації входили також судді Верховного Суду України Світлана Вус, Лілія Григор’єва, Володимир Гуль, Олександр Прокопенко, начальник управління документального забезпечення та контролю Лариса Ковальчук та головний консультант відділу міжнародного співробітництва Руслана Коваль.

У робочому візиті взяв участь і голова Апеляційного суду Херсонської області Олександр Коровайко.

Візит здійснено у рамках співробітництва між верховними судами України та КНР, яке триває вже 15 років.

Програмою перебування було передбачено робочі зустрічі у Верховному Народному Суді Китайської Народної Республіки, судах першої, середньої та вищої інстанцій.

Під час зустрічі делегації Верховного Суду України з Головою Верховного Народного Суду КНР Чжоу Цзяном йшлося про те, що міждержавне співробітництво між Україною та КНР успішно розвивається в різних сферах, зокрема і в судовій.

Співпраця між судовими органами обох країн є надзвичайно важливою, оскільки і в Україні, і в КНР відбувається реформування судоустрою, зауважив на зустрічі заступник Голови Верховного Суду України Анатолій Ярема.

У свою чергу Чжоу Цзян наголосив на зацікавленості в подальшому зміцненні дружніх стосунків між судами та в розширенні сфер взаємодії. Він висловив готовність обмінюватися з українськими колегами досвідом реформування судової системи з метою підвищення прозорості та відкритості судочинства.

Запозичення позитивного досвіду КНР є дуже важливим, сказав Анатолій Ярема, зазначивши, що й Україні є що запропонувати в плані обміну досвідом китайським колегам.

Під час фахової зустрічі українських суддів із заступником Голови Верховного Народного Суду КНР сторони обговорили актуальні питання реформування судової системи.

У рамках візиту було проведено також робочі зустрічі з керівництвом народного суду району Дунчен міста Пекіна, Державної академії суддів КНР, головою Народного суду м. Лоян провінції Хенань Юй Дунхуея та з керівництвом Вищого народного суду міста Шанхай.

У Китаї функціонує 3116 низових судів, 409 судів середньої інстанції та 32 суди вищої інстанції (по одному в кожній провінції). Складовою частиною єдиної судової системи є спеціалізовані народні суди, які включають військові, морські суди, суди залізничного транспорту тощо.

Питання, пов’язані зі значним навантаженням на суддів, вирішуються шляхом співпраці з мировими судами: таким чином розглядається 30% цивільних справ.

Найбільше враження на суддів Верховного Суду України справила інформаційна система Вищого народного суду міста Шанхай, започаткована в 1996 році й осучаснена у 2002 році.

До зазначеної системи підключено всі суди міста Шанхай (17 низових судів, 2 суди середньої інстанції та Вищий народний суд).

Кожен громадянин, який бере участь у справі, має можливість отримати інформацію по справі, копії її матеріалів, судові рішення (у тому числі належним чином завірені з використанням електронного підпису).

Крім того, учасники судового процесу, а також вищестоящі судові інстанції можуть у режимі он-лайн спостерігати за перебігом судового процесу, що було продемонстровано українській делегації під час робочої зустрічі у Вищому народному суді міста Шанхай.

Делегація Верховного Суду України ознайомилася також із повноваженнями та принципами роботи судових органів Китаю. На зустрічах обговорювалися основні інститути й тенденції розвитку судових систем України та КНР, правові механізми правозастосування, перспективи вдосконалення правосуддя в обох країнах. Порушувалися також питання законодавчого, фінансового і матеріального забезпечення незалежності судової влади та взаємодії судів з іншими органами державної влади.

Підбиваючи підсумки візиту, сторони висловилися за продовження співпраці судових систем України та КНР.