Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
05/21/2012
Новий українсько-канадський проект зацікавлений у співпраці з Верховним Судом України

Визначення конкретних шляхів такої співпраці представники Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади та Національного судового інституту Канади (НСІ) обговорили у Верховному Суді України із заступником Голови Верховного Суду України Валентином Барбарою та суддями Судової палати у господарських справах.

-
-
Новий п’ятирічний Проект фінансується Канадською агенцією міжнародного розвитку (СІДА) і має назву «Професійна підготовка суддів – для економічного зростання в Україні». Виконавцем Проекту є Національний інститут суддів Канади, а його партнером – Офіс Уповноваженого з федеральних судових справ Канади.

Валентин Барбара, високо оцінивши ефективність реалізації попереднього Українсько-канадського проекту, подякував представникам юридичних інституцій Канади за послідовність у підтримці судової системи України в напрямі утвердження її незалежності та виробленні світових стандартів справедливого правосуддя. У цьому сенсі тематичне спрямування нового Проекту – підвищення кваліфікації суддів і, зокрема, суддів, які розглядають господарські справи, як однієї зі складових економічного зростання країни,– є, на думку заступника Голови Верховного Суду України – секретаря Судової палати у господарських справах, надзвичайно важливим і актуальним. Адже, за правильним визначенням канадських колег, поліпшення економічної ситуації в країні залежить і від діяльності судів господарської юрисдикції, оскільки спори, що розглядають вони, пов’язані із захистом прав власності.

Верховний Суд України, рішення якого за чинним законодавством набувають прецедентного характеру і є обов’язковими не лише для судів першої та апеляційної інстанцій, а й для органів виконавчої влади та їх посадових осіб, також зацікавлений у підвищенні кваліфікації суддів усіх рівнів, зауважив Валентин Барбара, і висловив сподівання, що запропонований проект досягне у цьому напрямі відчутних результатів.

Суддя Апеляційного суду провінції Онтаріо Марк Розенберг, директор Відділу міжнародної співпраці з юридичних питань і навчання Національного інституту суддів Канади Дональд Чіассон, директор міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олег Шаков поінформували суддів Верховного Суду України про структуру Проекту, який складається з трьох компонентів і має на меті зміцнення організаційного потенціалу Національної школи суддів України, розробку навчальних курсів та добір викладацького складу Національної школи суддів, роботу з пілотними господарськими судами Івано-Франківська й Одеси.

І в цьому сенсі, наголосили представники Проекту, співпраця з суддями Верховного Суду України, зокрема, Судової палати у господарських справах, які мають значний суддівський і викладацький досвід роботи, буде надзвичайно корисною.
-
-
Учасники зустрічі заслухали й обговорили також інформацію судді Суду Королівської лави провінції Саскачеван Теда Зажечного про досвід Канади у досудовому врегулюванні господарських спорів, що є, як правило, обопільно вигідним для обох сторін. Такі засоби врегулювання господарських спорів, які певною мірою використовуються і судами України, потрібно більш активно впроваджувати в судову практику, переконані і канадські, й українські судді. У яких формах здійснюватиметься обмін досвідом і в цій площині вирішиться під час остаточного узгодження плану дій.

На завершення зустрічі Валентин Барбара висловив сподівання, що новий українсько-канадський проект, як і попередній, зреалізується в Україні максимально ефективно, і Верховний Суд України готовий надавати йому всіляку підтримку.

У заході взяли участь судді Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Павло Колесник, Інна Берднік, Володимир Гуль, Анатолій Ємець, Олександр Потильчак, начальник відділу міжнародного співробітництва Ліна Губар, керівник прес-служби Людмила Момот.

До складу канадської делегації входили також суддя Суду Королівської лави провінції Манітоба Дональд Брик, старший директор Національного інституту суддів Джордж Томсон, головний менеджер програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Наталія Городецька, керівник міжнародних програм Національного інституту суддів Канади Діана Сімкович, старший керівник програм Канадської агенції міжнародного розвитку Марта Аксім та керівник проектів в Україні Патрісія Алькальде, представник Посольства Канади в Україні Наталія Заварзіна, координатор проекту в Україні Олександра Баранюк.