Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
02/29/2008
Рада суддів України визнала неприпустимим втручання депутатів у діяльність суду
Рада суддів України звернулася до народних депутатів України про необхідність у їх діяльності неухильно дотримуватися вимог Конституції та законів України, які визначають засади та принципи здійснення правосуддя та функціонування судових органів, та не допускати протиправних дій щодо втручання в роботу судів та суддів.

Таке звернення стало реакцією вищого органу суддівського самоврядування на організовану та проведену членами та працівниками секретаріату парламентського комітету з питань правосуддя перевірку діяльності Стрийського міськрайонного суду Львівської області.

Як зазначалося на засіданні Ради суддів України, 26 лютого 2008 р. на адресу голови Апеляційного суду Львівської області Валентина Государського надійшла урядова телеграма за підписом першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Юрія Кармазіна, у якій повідомлялося про те, що 20 лютого 2008 р. вказаним Комітетом “було створено депутатську комісію з перевірки діяльності Стрийського міськрайонного суду Львівської області”. У телеграмі також зазначалося, що з метою виконання цього рішення Комітету до м. Львова відряджені двоє народних депутатів України та головний консультант секретаріату Комітету.

27 та 28 лютого 2008 р. вказана комісія перебувала у Львівській області і здійснила певні дії з перевірки діяльності Стрийського міськрайонного суду.

У цьому зв’язку Рада суддів України наголосила, що ні Конституцією України, ні законами України “Про комітети Верховної Ради України” та “Про статус народного депутата України”, ні іншими законами України не передбачено здійснення комітетами Верховної Ради України та окремими народними депутатами парламентського контролю у формі перевірок діяльності судів.

Відповідно до конституційних та інших правових гарантій незалежності судової влади неприпустимими є будь-які дії з витребування від судді пояснень з приводу розгляду ним конкретних справ, витребовування чи вилучення судових справ, отримання матеріалів судових справ (копій документів, які містяться у справі, виписок з неї тощо), вчинені неповноважним суб’єктом, без належного документального оформлення чи з іншим порушенням встановленого законом порядку.

З огляду на це, не передбачена законом перевірка діяльності суду, яка включає в себе розгляд конкретних судових справ, є виявом втручання в діяльність судових органів і грубим порушенням принципів незалежності суддів та самостійності судів.