Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
09/26/2008
Відбулося засідання Ради суддів України


26 вересня 2008 р. відбулося чергове засідання Ради суддів України.

Про стан підготовки до чергового ІХ з’їзду суддів України присутніх поінформували Голова Державної судової адміністрації України (далі — ДСА) Іван Балаклицький та голова Ради суддів України Петро Пилипчук. Після обговорення рекомендацій з’їзду суддів України щодо кількісного складу членів Ради суддів України учасники засідання створили робочу групу із представників спеціалізованих судів для вирішення цього питання, оскільки воно виявилося спірним у частині розподілу квот. За результатами внесених пропозицій членами робочої групи питання про кількість представників адміністративних та господарських судів у Раді суддів України було вирішено.

Також члени Ради суддів України заслухали інформацію заступника голови Ради суддів України Василя Гуменюка про організацію виконання рішень VIII позачергового з’їзду суддів України та про реалізацію Заяви цього з’їзду “Про концептуальні засади подальшого здійснення судової реформи в Україні” і доручили ДСА та Вищій кваліфікаційній комісії суддів України підготувати план реалізації рішень VIII позачергового з’їзду суддів України.

Розглянувши питання реалізації положень ч. 7 ст. 130 Закону України “Про судоустрій України” та стан реєстрації місцевих загальних судів як юридичних осіб і Типовий штатний розпис апарату місцевих загальних судів, учасники засідання створили робочу групу, яка має опрацювати та внести пропозиції щодо цих питань на засіданні Ради суддів України у грудні цього року.

Жваве обговорення викликала інформація заступника Голови ДСА Ольги Булки щодо погодження розрахункових норм часу, необхідного для розгляду справ суддями. Учасники засідання визнали їх такими, що в цілому можуть застосовуватись в місцевих та апеляційних судах України, і вирішили провести експеримент щодо запровадження зазначених нормативів та Положення про тимчасовий порядок розподілу судових справ між суддями у місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції Вінницької та Одеської областей у жовтні—грудні 2008 р.

Члени Ради суддів України погодили Положення про призначення і виплату щомісячного грошового утримання працюючим суддям, проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Положення про Державну судову адміністрацію України”, а також зразок і опис посвідчення судді Верховного Суду України. Інформація ректора Академії суддів України Ірини Войтюк щодо Положення про направлення на навчання до Академії суддів України викликала запитання членів Ради суддів України, тому погодження цього Положення перенесли на наступне засідання.

Крім того, згідно порядку денного члени Ради суддів України розглянули питання про призначення на адміністративні посади в окружному адміністративному, апеляційному та місцевих загальних судах України, про заохочення суддів.

Заступник голови Ради суддів України Василь Гуменюк презентував створений в рамках реалізації проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: верховенство права» короткометражний фільм про судову систему України. Переглянувши фільм, учасники засідання схвально його оцінили і рекомендували головам апеляційних судів використати його при поширенні інформації про роботу судів і передати обласним телекомпаніям для правової освіти населення.

Засідання Ради суддів України відбулося за участю Голови Верховного Суду України Василя Онопенка, голови Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка, голови ради суддів господарських судів Олександра Удовиченка, керівника служби з представництва у судах України інтересів Президента України та створених ним консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб Секретаріату Президента України Руслана Кирилюка, голови підкомітету з питань формування суддівського корпусу комітету з питань правосуддя Верховної Ради України Юрія Бута, а також президента Асоціації суддів України, судді Конституційного Суду України у відставці Миколи Савенка та голови правління Всеукраїнської громадської організації “Судова Асоціація України “Фундація сприяння правосуддю” Катерини Тарасової.