Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
05/27/2008
Затверджено кошторис витрат на проведення чергового ІХ з’їзду суддів України


23 травня 2008 р. відбулося чергове засідання Ради суддів України.

Нагадаємо, що на минулому засіданні Ради суддів України було визначено дату скликання чергового ІХ з’їзду суддів України (14 листопада цього року), а також схвалено орієнтований перелік питань, що будуть винесені на його обговорення, затверджено кількісний склад делегатів форуму та створено організаційний комітет з підготовки і проведення з’їзду. Та, як з’ясувалося, питання квот делегатів потребує додаткового узгодження. На засіданні Ради суддів України 23 травня 2008 р. його знову було внесено до порядку денного, жваво обговорено, адже лунали пропозиції переглянути представницькі квоти. Учасники засідання вирішили створити погоджувальну комісію із представників загальних, господарських, адміністративних, військових судів та Верховного Суду України, яка вивчить це питання та остаточно погодить квоти делегатів з’їзду. Після прийняття такого компромісного рішення члени Ради суддів України затвердили кошторис витрат на проведення чергового суддівського форуму.

Директор ДП «Інформаційні системи» Андрій Боделан довів до відома членів Ради суддів України інформацію про стан виконання вимог Закону «Про доступ до судових рішень» і дотримання судами вимог Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 р. № 740, за підсумками 2007 р. та I кварталу 2008 р. Відповідаючи на запитання заступника голови Ради суддів України, голови Військової судової колегії Верховного Суду України Олександра Волкова про паралельні бази судових рішень, він заперечив можливість першочергового отримання ними інформації. Але зазначив, що Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР) — безкоштовно відкрита база даних і користуватися нею можуть усі. Така відповідь не вдовольнила учасників засідання. Тому вони вирішили доручити профільному комітету Ради суддів України та Державній судовій адміністрації України (ДСА) вивчити питання щодо функціонування реєстрів-двійників і напрацювати пропозиції з організації ефективного ведення ЄДРСР, а також підготувати проект змін і доповнень до Закону «Про доступ до судових рішень».

Члени Ради суддів України прийняли рішення про призначення на адміністративні посади в окружному та апеляційному адміністративних, місцевих загальних судах України, про заохочення суддів. Розглянули також питання заміщення вакантних посад суддів місцевих та апеляційних судів, стан справ із забезпеченням приміщеннями адміністративних судів, виконанням вимог ЦПК щодо повного фіксування судового процесу технічними засобами. Ще одним своїм рішенням учасники засідання погодили Положення про порядок виготовлення, обліку, видачі, заміни та знищення посвідчень суддів, суддів, яких призначено на адміністративні посади, суддів у відставці, народних засідателів та присяжних.

Засідання Ради суддів України відбулося за участю Голови ДСА Івана Балаклицького, голови Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка, голови ради суддів господарських судів Олександра Удовиченка, заступника керівника Служби з представництва в судах України інтересів Президента Віталія Положишника.