Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у господарських справах у касаційному порядку 2006 Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 14 лютого 2006 р.<br><I> Право сторони на відмову від позову, і відповідно від касаційної скарги не суперечить положенням ст. 22 ГПК України. Господарський суд не приймає відмови від позову, якщо це суперечить законодавству або порушує чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси</I> <br>
Право сторони на відмову від позову, і відповідно від касаційної скарги не суперечить положенням ст. 22 ГПК України. Господарський суд не приймає відмови від позову, якщо це суперечить законодавству або порушує чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси

Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України
від 14 лютого 2006 р.

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України, розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційні скарги Закритого акціонерного товариства “Науково-технічне підприємство “Украналіт-Авто” (далі — Підприємство) та Товариства з обмеженою відповідальністю “Адлер і партнери. Адвокатське бюро” (далі — Товариство) на ухвалу Вищого господарського суду України від 28 листопада 2005 р. у справі № 43/391 за заявою Підприємства до Відкритого акціонерного товариства “Український науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування” (далі — Інститут) про визнання банкрутом,

в с т а н о в и л а :

Оскарженою ухвалою Вищий господарський суд України повернув Товариству подану ним касаційну скаргу на ухвалу Господарського суду м. Києва від 29 липня 2005 р., обґрунтувавши її, зокрема, тим, що Товариство не є стороною у справі, а зі змісту касаційної скарги не вбачається, чим саме порушено його права та обов’язки.

Підприємство і Товариство просять ухвалу Вищого господарського суду України скасувати, мотивуючи касаційну скаргу невідповідністю оскарженої ухвали рішенням Верховного Суду України і міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, порушенням судом норм процесуального права, а також виявленням факту різного застосування Вищим господарським судом України одного й того ж положення закону в аналогічних справах.

10 лютого 2006 р. до Верховного Суду України надійшла заява Підприємства про відмову від касаційної скарги.

Відповідно до ч. 3 ст. 11117 Господарського процесуального кодексу України (далі — ГПК) Верховний Суд України переглядає постанови Вищого господарського суду України у касаційному порядку за правилами розгляду справи у господарському суді першої інстанції.

Право сторони на відмову від позову, і відповідно від касаційної скарги, закріплене в статті 22 ГПК.

Згідно з ч. 6 ст. 22 ГПК господарський суд не приймає відмови від позову, якщо це суперечать законодавству або порушує чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси.

Враховуючи, що заява Підприємства про відмову від касаційної скарги не суперечить положенням ст. 22 ГПК, вона підлягає задоволенню.

Заслухавши суддю-доповідача та пояснення представників Підприємства і Товариства, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги Товариства, перевіривши матеріали справи, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України вважає, що його касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 11114 ГПК право касаційного оскарження до Верховного Суду України ухвал Вищого господарського суду України про повернення касаційної скарги (подання) мають лише сторони у справі та Генеральний прокурор України.

Товариство учасником провадження у справі про банкрутство не було.

За таких обставин підстави для скасування оскарженої ухвали відсутні.

Виходячи з викладеного та керуючись статтями 11117—11120 ГПК, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України


п о с т а н о в и л а :

Відмову Закритого акціонерного товариства “Науково-технічне підприємство “Украналіт-Авто” від касаційної скарги на постанову Вищого господарського суду України від 28 листопада 2005 р. в даній справі прийняти.

Касаційне провадження за касаційною скаргою Закритого акціонерного товариства “Науково-технічне підприємство “Украналіт-Авто” у справі припинити.

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “Адлер і партнери. Адвокатське бюро” залишити без задоволення, а ухвалу Вищого господарського суду України від 28 листопада 2005 р. без змін.


    Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.