Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
03/05/2009
ЗВЕРНЕННЯ Ради суддів України до Президента України від 4 березня 2009 року

Звернення
Ради суддів України
до Президента України

Шановний Вікторе Андрійовичу!


Судді України глибоко занепокоєні станом вітчизняного судочинства і вважають, що держава невідкладно повинна вжити кардинальних заходів щодо виправлення ситуації у сфері правосуддя.

В Україні має бути проведено справжню судову реформу — науково обґрунтовану, продуману, зорієнтовану на потреби правосуддя і суспільства. Судді, щоденною роботою яких є здійснення правосуддя, як ніхто зацікавлені у якісних змінах, що істотно поліпшать діяльність судів і зроблять більш ефективним судовий захист прав і свобод людей.

Концептуальний підхід до проведення судової реформи, вироблення конкретних заходів щодо вдосконалення законодавчої бази діяльності судів, покращення їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення, посилення відповідальності суддів за якість правосуддя мають стати результатом спільної та узгодженої діяльності усіх суб’єктів, причетних до розв’язання вказаних проблем.

До цієї діяльності обов’язково має бути залучено суддів, які найкраще знають усі великі та малі проблеми функціонування судів і мають своє бачення як щодо стратегії реформування судової системи, так і щодо вирішення поточних проблем судочинства. Це бачення частково уже знайшло своє відображення у відповідних рішеннях з’їздів суддів, Ради суддів України та законодавчих пропозиціях.

Безсумнівно, важлива роль у проведенні судової реформи, вирішенні ряду інших важливих питань, від яких залежить стан правосуддя (зокрема, ініціювання законопроектів з питань судоустрою, судочинства та статусу суддів, призначення суддів на посаду вперше, утворення судів, участь у формуванні Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів), за Конституцією належить Президенту України.

З огляду на це необхідним вважаємо проведення обміну думками представників суддівської спільноти та Глави держави з приводу вказаних проблем, що дозволить виробити найбільш оптимальну модель реформування судової системи та ефективні заходи розв’язання найактуальніших проблем правосуддя.

Виходячи із зазначеного, Рада суддів України звертається до Президента України з пропозицією щодо проведення такого обговорення на зустрічі суддів з Президентом України. Для такої зустрічі у будь-який зручний для Президента України час буде скликано спеціальне засідання Ради суддів України — вищого органу суддівського самоврядування, до складу якої входять представники судів усіх видів та рівнів — загальних, адміністративних, господарських, а також Верховного Суду України. До участі в такій зустрічі може бути запрошено й інших представників суддівського корпусу — керівників Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, голів рад суддів та кваліфікаційних комісій.

Розраховуємо на розуміння і підтримку нашої пропозиції, яка обумовлена вболіванням за стан справ у судочинстві і спрямована на виключно конструктивний підхід у розв’язанні проблем правосуддя.

Рада суддів України

4 березня 2009 року