Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
04/18/2011
Верховний Суд – святиня основ державності. Його діяльність пов’язана з життям усієї країни

Верховний Суд – святиня основ державності.
Його діяльність пов’язана з життям усієї країни


На цьому наголосив заступник міністра юстиції Китайської Народної Республіки Хао Чіюн під час протокольної зустрічі з суддями Верховного Суду України, що відбулася в рамках візиту делегації КНР до України.

-
-
-
-

До складу делегації входили також співробітники Міністерства Ван Цзюе, Кан Юй, Лінь Дунцюнь, Чжан Янь та Чжао Гуанцзюнь, директор Департаменту з питань правосуддя провінції Чжецзян.

Судді Верховного Суду України Петро Пилипчук, Олександр Терлецький та Галина Канигіна поінформували гостей про хід судової реформи в Україні і наслідки обмеження повноважень Верховного Суду. У зустрічі також брали участь начальник управління вивчення та аналізу судової практики Ірина Бейцун, начальник правового управління Сергій Мироненко та начальник відділу міжнародного співробітництва Ліна Губар.

На прохання керівника китайської делегації Петро Пилипчук розповів про судоустрій України, навантаження на суддів, особливо судів першої інстанції, про необхідність подальшого реформування у сфері правосуддя. Наразі, зауважив суддя Верховного Суду, розуміння цієї ситуації вже є і в законодавців. Відповідний законопроект, яким передбачено розширення повноважень найвищого судового органу країни, готується до другого читання у Верховній Раді України.

Олександр Терлецький наголосив на важливості забезпечення однакового застосування законодавства судами усіх рівнів України і ролі в цьому Верховного Суду. Зокрема він зауважив, що рішення Верховного Суду, прийняте на підставі заяви про неоднакове застосування законодавства нижчими судами, і подальше тлумачення норми права є обов’язковим для всіх суддів України.

Заступника Міністра юстиції КНР цікавила також система призначення суддів в Україні. Петро Пилипчук розповів про діяльність у цьому сенсі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції та створення Національної школи суддів України.

На завершення зустрічі сторони наголосили на важливості подальшого обміну досвідом між Україною та Китаєм у правовій сфері. Дипломатичні відносини Верховного Суду України з Верховним народним судом КНР були встановлені ще 4 січня 1992 року з підписанням Договору про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. На нинішньому етапі спостерігається зміцнення співробітництва у рамках підписаної угоди у 2000 року, а упродовж 2008-2009 років відбувалися двосторонні візити правників обох країн.

Гості з КНР здійснили екскурсію Кловським палацом, величчю й красою якого були вражені. «Видно, що палац має велике історичне і культурне значення. І це вкрай важливо, адже Верховний Суд є святинею основ державності і діяльність його пов’язана з життям усієї країни», – зауважив Хао Чіюн.