Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
12/25/2009
Рада суддів України на засіданні 25 грудня 2009 року розглянула низку питань щодо внутрішньої діяльності судів

Рада суддів України заслухала інформацію щодо стану оплати праці народних засідателів. Як повідомив заступник Голови Державної судової адміністрації України (ДСА) Олександр Лощихін, кредиторська заборгованість за цими виплатами на 1 жовтня 2009 р. становила 325,8 тис. грн, а потреба у коштах до кінця року сягає 592 тис. грн.

Крім того, на засіданні погоджено доопрацьоване ДСА спільно з комітетом Ради суддів з питань інформаційних технологій, фахівцями апарату Верховного Суду Положення про Єдину судову інформаційну систему України з урахуванням пропозицій членів Ради суддів України. Нагадаємо, що метою запровадження цієї системи є формування інформаційного простору судів загальної юрисдикції, інших органів судової системи України та створення умов для міжвідомчого обігу інформації та її обміну, що, на думку розробників, скоротить строки розгляду судових справ та скарг, підвищить оперативність збору та оформлення судових матеріалів при підготовці й слуханні справ, сприятиме інформуванню суспільства про діяльність судів та забезпеченню прозорості й відкритості стану системи правосуддя в Україні.

Заступник голови Ради суддів Василь Гуменюк повідомив присутнім про стан справ з випуском науково-практичного журналу Ради суддів України «Суддівське самоврядування» та про проблеми, пов’язані з фінансуванням подальших номерів цього видання. Учасники засідання вирішили рекомендувати радам судів здійснити передплату цього журналу для бібліотек судів.

Члени Ради суддів доручили ДСА та ДП «Інформаційні судові системи» вживати необхідні заходи для належного функціонування та удосконалення відповідно до чинного законодавства роботи Єдиного державного реєстру судових рішень, а головам судів – забезпечити належне виконання суддями та відповідальними особами апарату суду Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 р. № 740 (із змінами), щодо повного та своєчасного направлення адміністратору електронних копій судових рішень, засвідчених в установленому законодавством порядку.

На засіданні також було обговорено та прийнято рішення про заохочення суддів, погоджено єдиний норматив на поховання та увічнення пам’яті суддів місцевих, спеціалізованих, апеляційних, апеляційних спеціалізованих та військових судів, розглянуто інші питання внутрішньої діяльності судів.