Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у господарських справах у касаційному порядку 2008 Справи, пов’язані із застосуванням процесуальних норм Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 16 вересня 2008 р. (витяг)<br><I>Відповідно до ч. 4 ст. 51 ГПК України процесуальна дія, для якої встановлено строк, може бути вчинена до 24-ї години останнього дня строку. Якщо позовну заяву, відзив на позовну заяву, заяву про перегляд рішення та інші документи здано на пошту чи телеграф до 24-ї години останнього дня строку, строк не вважається пропущеним</I>

Відповідно до ч. 4 ст. 51 ГПК України процесуальна дія, для якої встановлено строк, може бути вчинена до 24-ї години останнього дня строку. Якщо позовну заяву, відзив на позовну заяву, заяву про перегляд рішення та інші документи здано на пошту чи телеграф до 24-ї години останнього дня строку, строк не вважається пропущеним


Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України
від 16 вересня 2008 р.
(витяг)

Постановою Господарського суду АР Крим від 10—17 грудня 2007 р., залишеною без змін постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р. визнано ВАТ ôЄвпаторійський м’ясокомбінатö банкрутом, введено процедуру ліквідації строком на шість місяців, призначено ліквідатора та припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 10 червня 2008 р. касаційну скаргу Фонду майна АР Крим (далі — Фонду) на постанову Господарського суду АР Крим від 10—17 грудня 2007 р. та постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р. повернуто без розгляду, посилаючись на пропуск строку, встановленого для її подання.

21 серпня 2008 р. Верховним Судом України за касаційною скаргою Фонду порушено касаційне провадження з перегляду ухвали Вищого господарського суду України від 10 червня 2008 р. Скарга мотивується неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, дослідивши доводи касаційної скарги та перевіривши матеріали справи, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

Повертаючи касаційну скаргу Фонду без розгляду Вищий господарський суд зазначив, що касаційна скарга подана 25 квітня 2008 р., тобто після закінчення строку на касаційне оскарження постанови Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р., без клопотання про поновлення цього строку.

З таким погодитись не можна з наступних підстав.

Відповідно до ст. 110 ГПК, касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Отже строк на касаційне оскарження постанови Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р. закінчився 24 квітня 2008 р.

Відповідно до ч. 4 ст. 51 ГПК процесуальна дія, для якої встановлено строк може бути вчинена до 24-ї години останнього дня строку. Якщо позовну заяву, відзив на позовну заяву, заяву про перегляд рішення та інші документи здано на пошту чи телеграф до 24-ї години останнього дня строку, строк не вважається пропущеним.

Касаційна скарга Фонду на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р. та її копії було надіслано скаржником до суду та сторонам рекомендованою поштою 23 квітня 2008 р., тобто з дотриманням строку, визначеного ст. 110 ГПК.

За таких обставин, висновок Вищого господарського суду України щодо невідповідності касаційної скарги вимогам розділу XII1 ГПК не відповідає положенням процесуального законодавства.

Виходячи з викладеного та керуючись статтями 111, 11117—11120 ГПК, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України

касаційну скаргу Фонду задовольнила: ухвалу Вищого господарського суду України від 10 червня 2008 р. скасувала, а справу передала на розгляд до цього ж суду.