Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
04/17/2008
14 листопада 2008 р. представники суддівського корпусу України зберуться на свій черговий ІХ з’їздЦю дату було визначено на засіданні Ради суддів України, яке відбулося 17 квітня цього року.

За пропозицією голови Ради cуддів України Петра Пилипчука учасники засідання схвалили попередній перелік питань, що будуть винесені на обговорення з’їзду. Заплановано запропонувати делегатам найвищого органу суддівського самоврядування заслухати інформацію про стан здійснення судочинства в державі; звіт Ради суддів України про виконання завдань органів суддівського самоврядування щодо забезпечення самостійності судів і незалежності суддів та про виконання рішень чергового VIІ та позачергового VIII з’їздів суддів України; звіт Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; інформацію про стан фінансового, організаційного та матеріально-фінансового забезпечення суддів у 2008 р. Делегати майбутнього суддівського форуму також мають обрати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, призначити членів Вищої ради юстиції.

На засіданні Ради суддів України затверджено кількісний склад делегатів з’їзду, яких обиратимуть на конференціях загальних, господарських, адміністративних, військових, Верховного і Конституційного судів України. Створено організаційний комітет з підготовки і проведення чергового ІХ з’їзду суддів України.

Окрім розгляду цього комплексного питання, жваву дискусію учасників засідання викликала інформація заступника Голови Державної судової адміністрації України (далі — ДСА) Ольги Булки про кадрове забезпечення апарату апеляційних судів і погодження проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про збільшення граничної чисельності працівників апарату апеляційних загальних судів”. Члени Ради суддів запропонували збільшити кількість консультантів суду з розрахунку один консультант на три судді, секретарів судового засідання — з такого ж розрахунку: один секретар судового засідання на один склад суддів і прийняли відповідні рішення. Погодивши таким чином вказаний проект розпорядження Кабінету Міністрів України, члени Ради суддів України доручили ДСА вжити відповідних заходів та ініціювати питання щодо збільшення штатної чисельності працівників апарату апеляційних загальних судів.

Учасники засідання заслухали та обговорили повідомлення заступника голови Ради суддів України Василя Гуменюка про результати перевірки ситуації у Стрийському міськрайонному суді Львівської області, лист Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя з повідомленням про супротив голови Апеляційного суду Львівської області Валентина Государського діяльності робочої групи цього Комітету та прийняли рішення про відмову в ініціюванні питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності В. Государського за відсутності належних підстав.

Крім того, заслухавши інформацію заступників голови Ради суддів України Станіслава Міщенка та Олександра Волкова про реалізацію конституційного положення про юридичну відповідальність за неповагу до суду і суддів, учасники засідання вирішили створити робочу групу. Вона має опрацювати пропозиції з цього питання щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства та Інструкції з діловодства в судах і доповісти на засіданні Ради суддів України.

Члени Ради суддів України розглянули питання про призначення на адміністративні посади в окружних адміністративних, апеляційному і місцевих господарських, апеляційному та місцевих загальних, військовому місцевому судах України, про заохочення суддів. Серед інших питань внутрішньої діяльності судів на порядку денному виявилися і тема утворення судів, здійснення правосуддя суддями Генічеського районного суду Херсонської області, забезпечення фінансування судів Кіровоградської області, Апеляційного суду Київської області та Харківського апеляційного господарського суду.

Засідання Ради суддів України відбулося за участю Голови Верховного Суду України Василя Онопенка, Голови ДСА Івана Балаклицького, голови Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка, голови ради суддів господарських судів Олександра Удовиченка, керівника служби з представництва у судах України інтересів Президента України та створених ним консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб Секретаріату Президента України Руслана Кирилюка, а також президента Всеукраїнської незалежної суддівської асоціації, судді Конституційного Суду України у відставці Миколи Савенка та голови правління Всеукраїнської громадської організації “Судова Асоціація України “Фундація сприяння правосуддю” Катерини Тарасової.