Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
07/18/2013
Верховний Суд України та Фундація Слінн поглиблюватимуть співробітництво

Верховний Суд України та Фундація Слінн
поглиблюватимуть співробітництво

Про це йшлося на зустрічі Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка з членом Ради директорів Фундації Слінн, лордом-суддею у відставці Апеляційного суду Англії та Уельсу сером Робіном Олдом, яка відбулася у Кловському палаці 17 липня 2013 року.

- -- -
Ярослав Романюк подякував серу Робіну Олду за ініціативу зустрічі у Верховному Суді України, і це свідчить, на переконання Голови найвищого судового органу держави, про наміри авторитетної правничої інституції – Фундації Слінн – й надалі поглиблювати співпрацю з Верховним Судом України, зокрема, й у напрямі розвитку принципів та практики європейського права у його широкому розумінні.

Виходячи з того, зазначив далі Ярослав Романюк, що наразі діяльність Фундації зосереджено на утвердженні верховенства права і незалежності судової влади, прав людини, поширенні законодавства та практики Європейського Союзу, впровадженні альтернативних форм вирішення спорів, а всі ці напрями цікаві й важливі для України, то поглиблення співробітництва Верховного Суду України з Фундацією є надзвичайно актуальним.

Голова Верховного Суду України поінформував високого гостя про черговий етап глибинного реформування судової системи в Україні, про роль і місце в ньому Верховного Суду України та про необхідність розширення його повноважень як найвищого судового органу держави. Окремо Ярослав Романюк зупинився на актуальності запровадження в Україні медіації як однієї з процедур досудового вирішення спорів. На даний час вивчається досвід різних країн, які вже запровадили цю процедуру, з тим, аби вибрати найбільш прийнятну форму для застосування саме в Україні. І досвід Великої Британії в цьому сенсі є досить цікавим для українських суддів, зауважив Голова Верховного Суду України.

Процедура медіації (на рівні апеляційних судів) є дійсно досить популярною у Великобританії, сказав сер Робін Олд, і є чимало спеціалістів, які можуть поділитися з українськими колегами напрацьованим досвідом. Адже за грамотного застосування процедури досудового примирення виграють обидві сторони спору, а суди не перевантажені додатковими справами, зазначив лорд-суддя у відставці Апеляційного суду Англії та Уельсу. Він також підкреслив, що оскільки метою діяльності Фундації Слінн є надання допомоги й консультування адвокатів та суддів у країнах Центральної та Східної Європи, то й співробітництво Фундації із Верховним Судом України буде поглиблюватися.

Тож упродовж зустрічі сторони обговорили різні аспекти подальшої співпраці, визначили їх пріоритетність.

Суддя Верховного Суду України Микола Короткевич розповів про перші напрацювання судової практики із застосуванням нового Кримінального процесуального кодексу, про прогресивність новел, закладених у кодексі, зокрема, щодо забезпечення судового контролю на стадії слідства, введення посади слідчого судді.

Суддя Верховного Суду України Богдан Пошва зупинився на важливості для України обміну досвідом між суддями верховних судів з різних країн, зокрема, й з Великої Британії – держави з усталеними демократичними принципами. Адже професійне вивчення такого досвіду дає можливість не лише застосовувати його у судовій практиці, а й допомогти парламентарям визначитися щодо змін до чинного законодавства у судовій сфері чи, за необхідності, прийняти нове.

На завершення зустрічі Голова Верховного Суду України висловив сподівання, що співпраця з Фундацією Слінн і надалі буде ефективною та плідною.

У зустрічі взяли участь начальник відділу міжнародного співробітництва Ліна Губар, керівник прес-служби Людмила Момот.

Переклад забезпечували головний спеціаліст сектору перекладів відділу міжнародного співробітництва Микита Коваль та Сергій Вакарін.