Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
11/07/2008
Серйозний аналіз стану здійснення судочинства найперше потрібен самим суддям

Про це наголошувалося на спільному засіданні Президії Верховного Суду України та Ради суддів України, що відбулося 7 листопада 2008 р.

На порядку денному розглядалося питання про стан організації здійснення судочинства в загальних судах Автономної Республіки Крим.

Робоча група Верховного Суду України відповідно до плану роботи найвищої судової інстанції вивчила й проаналізувала стан здійснення судочинства місцевими судами й Апеляційним судом Автономної Республіки Крим; ознайомилася з роботою ради суддів АР Крим, зокрема і в плані розгляду скарг громадян стосовно роботи суддів АР Крим, а також кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Севастопольського апеляційного округу.

Безпосередньо із виїздом на місця надано методичну допомогу та вивчено організацію роботи, оперативність та якість розгляду цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення Білогірського, Ленінського, Роздольненського районних судів, Феодосійського, Ялтинського, Алуштинського, Армянського міських, Залізничного, Київського, Центрального районних судів м. Сімферополя та Апеляційного суду АР Крим.

З інформацією щодо результатів вивчення стану здійснення судочинства в місцевих судах та Апеляційному суді АР Крим виступили члени робочої групи судді Верховного Суду України Микола Лавренюк, Ярослав Романюк та Олександр Волков.

Розмова, що потому відбулася на спільному засіданні Президії Верховного Суду України та Ради суддів України, засвідчила бажання суддів не лише обговорити конкретні недоліки у здійсненні судочинства в місцевих та Апеляційному судах АР Крим, а й з’ясувати причини цих недоліків, відповісти на запитання, чому вони стали можливими і яких дієвих заходів потрібно вжити, аби подібна практика стала неможливою в усіх судах України.

Сьогоднішнє обговорення, зауважив, зокрема, Голова Верховного Суду України Василь Онопенко, — це частина тієї великої й детальної розмови про стан правосуддя по всій Україні, що відбудеться днями на черговому з’їзді суддів України. Бо ж питання якості здійснення правосуддя стояло і стоїть на першому місці в ієрархії ставлення суспільства до судової влади загалом, нагадав колегам очільник Верховного Суду.

Аналіз недоліків, виявлених робочою групою Верховного Суду, висвітив проблеми недостатнього кадрового і матеріально-технічного забезпечення судів, професіоналізму суддів, а також взаємодії Апеляційного суду АР Крим і місцевих судів, зокрема в наданні методичної допомоги суддями апеляційного суду колегам із місцевих судів. І в цьому сенсі запрошені на спільне засідання представники судів АР Крим, у яких здійснювалося вивчення судової практики, назвали її потрібною, об’єктивною і своєчасною.

Однак, наголошувалося під час засідання, ніхто ні з кого не знімає персональної відповідальності за недобросовісне виконання своїх службових обов’язків. А тому рекомендовано Голові Верховного Суду України і голові Ради суддів України ініціювати питання про притягнення до відповідальності конкретних суддів місцевих судів і Апеляційного суду АР Крим.

Також вирішено у першому півріччі 2009 р. знову проаналізувати організацію здійснення судочинства у вже названих судах і ознайомитися зі станом справ в судах, не охоплених попереднім вивченням.

Подібний серйозний аналіз стану здійснення судочинства потрібен як громадянам України, так і усьому суддівському корпусу України, адже ніхто за нас порядку в нашому домі не наведе, наголосив Голова Верховного Суду України Василь Онопенко.
-
-
Також сьогодні відбулося засідання Ради суддів України. Його учасники заслухали й затвердили звіт Ради суддів України про виконання рішень VІІ і VІІІ позачергового з’їздів суддів України, який буде представлено делегатам чергового ІХ з’їзду суддів України, розглянули кадрові та інші питання поточної діяльності, а також погодили питання щодо розподілу коштів спеціального фонду державного бюджету, отриманих від оплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справ у судах.