Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
02/09/2009
У 2009 році на розгляд однієї справи в суді виділено аж… 4 гривні 67 копійок

Ці та інші тривожні дані були наведені на черговому засіданні Ради суддів України, яке відбулося 6 лютого 2009 р.
-
-
Доповідаючи про виконання бюджету у 2008 р. та стан фінансового забезпечення у 2009 р., заступник Голови Державної судової адміністрації України (ДСА) Олександр Лощихін повідомив, що Верховна Рада України під час затвердження Державного бюджету України на 2009 р. на утримання судів та установ ДСА виділила лише 1 млрд 984,2 млн грн., що фактично становить близько 22 % від дійсної потреби. Залишилися поза увагою народних депутатів інфляційні процеси, підвищення цін на комунальні послуги та енергоносії, збільшення кількісного складу апарату судів. У порівнянні з 2008 р. асигнування у бюджеті 2009 р. зменшилися на 19 %. Беручи до уваги розрахункову кількість справ, які, за статистичними даними, мають надійти на розгляд у 2009 р., видатки на одну справу в середньому становитимуть 4 грн 67 коп., для порівняння у минулому році ці видатки на одну справу складали 18 грн 40 коп. Законодавці не врахували, що у 2008 р. фактично лишилося не профінансовано з бюджету 111 млн грн, або 30 % передбачених на минулий рік асигнувань на здійснення судочинства та капітальних видатків. І це попри те, що у Державному бюджеті України на 2008 р. видатки на здійснення правосуддя забезпечені лише на 48 % від дійсної потреби. Члени Ради суддів України визнали, що такий стан фінансування не забезпечує функціонування судів та унеможливлює виконання ними головної конституційної функції — відправлення правосуддя. Тому з метою вирішення кризових проблем із забезпеченням судів фінансовими ресурсами вирішили утворити робочу групу з представників Ради суддів України, ДСА, Міністерства фінансів України та комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та з питань правосуддя (за згодою) для напрацювання узгоджених пропозиції та ініціювання перед Кабінетом Міністрів України питання про внесення змін до Державного бюджету України на 2009 р.

Крім того, члени Ради суддів України доручили Голові Ради суддів України доопрацювати і надіслати звернення до Голови Верховної Ради України щодо проведення парламентських слухань на тему “Про стан правосуддя в Україні”. Також була підтримана пропозиція провести 12 березня 2009 р. круглий стіл з метою залучення якнайширшого кола зацікавлених осіб до обговорення проблем судочинства в Україні та висвітлення позиції суддівського корпусу у засобах масової інформації.

Учасники засідання затвердили орієнтовний план роботи Ради суддів України на перше півріччя 2009 р. та персональний склад комітетів Ради суддів України; прийняли рішення про заохочення суддів; погодили розподіл додаткової чисельності працівників апарату загальних судів; затвердили Правила поведінки працівника суду; визначилися з приводу низки інших питань внутрішньої діяльності судів.

Рада суддів України також розглянула питання щодо призначення суддів на посади голів та заступників голів судів загальної юрисдикції стосовно 53 кандидатів. За поданням Голови Верховного Суду України 45 суддів призначено на адміністративні посади в загальні суди; за спільним поданням Голови Верховного Суду України та Голови Вищого адміністративного суду України 5 суддів — в адміністративні суди; за спільним поданням Голови Верховного Суду України та в.о. Голови Вищого господарського суду України 3 суддів — у господарські суди. Водночас Рада суддів України визнала за доцільне відхилити спільне подання про призначення на адміністративну посаду заступника голови Господарського суду Одеської області Дмитра Мазура.

Засідання Ради суддів України відбулося за участю Голови Верховного Суду України Василя Онопенка, Голови Конституційного Суду України Андрія Стрижака, Голови ДСА Івана Балаклицького, заступника керівника Служби з представництва у судах України інтересів Президента України та створених ним консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб Секретаріату Президента України Віталія Положишника, голови підкомітету з питань формування суддівського корпусу Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Юрія Бута, члена Вищої ради юстиції Володимира Колесніченка, ректора Академії суддів України Ірини Войтюк, голови ради суддів господарських судів Олександра Удовиченка. Також на засіданні були присутні представники спільної програми Ради Європи та Європейської Комісії “Прозорість та ефективність судової системи України”.