Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
03/26/2010
26 березня 2010 р. відбулося засідання Ради суддів України

Інформуючи колег про перше засідання робочої групи з питань судової реформи при Президентові України, голова Ради суддів України Петро Пилипчук наголосив, що є політична воля зробити радикальний крок для завершення судової реформи, відпрацювати її концепцію, законопроект про судоустрій України та статус суддів у новому варіанті. Зі свого боку, суддівському корпусу необхідно висловити власне бачення цих питань та довести до кожного члена створеної робочої групи і Президента України відповідні напрацювання, зокрема прийняті делегатами VIII позачергового з’їзду суддів України, рішення якого є обов’язковими до виконання.

Жваве обговорення членів Ради суддів України викликала інформація Державної судової адміністрації (ДСА) України щодо стану фінансового забезпечення судів на 2010 р. Учасникам засідання нагадали, що держбюджетом 2009 р. на забезпечення судів та установ судової системи були передбачені асигнування в сумі 2 108,5 млн грн, за реальної потреби у 9 063,3 млн грн, тобто судові органи торік були профінансовані лише на 23 %.

Як повідомив заступник голови ДСА України Олександр Лощихін, на 2010 р. ДСА підготувала бюджетний запит на фінансування установ судової системи згідно із Законом «Про судоустрій України» в сумі 9 133,2 млн грн, зокрема 6 310,9 млн грн поточних видатків та 2 822,3 млн грн капітальних видатків, і подала в установленому порядку до Міністерства фінансів України.

Видатки, враховані у проекті Закону «Про Державний бюджет України на 2010 рік» на утримання судів та установ ДСА, складають 2 413,5 млн грн, тобто лише 26 % від дійсної потреби, хоча проект бюджету 2010 р. на 14 % більше, ніж минулорічний. Зростання потреб у цьому році, порівняно з попереднім, зумовлено інфляційними процесами в державі, збільшенням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, зростанням вартості комунальних послуг і тарифів на енергоносії, вартості послуг зв’язку, витратних матеріалів тощо. Виходячи з цього, учасники засідання наголошували на потребі напрацювати дієві шляхи для того, щоб не допустити повторення минулорічних масштабів недофінансування судової системи.

Окрім розгляду цих злободенних питань, на засіданні Ради суддів України було затверджено план роботи Ради суддів України на перше півріччя 2010 р., схвалено методичні рекомендації визначення відповідності особи, яка претендує на посаду судді, фаховим та особистісним характеристикам. Прийнято рішення звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, ДСА, Голови Верховного Суду, Вищої ради юстиції, Міністерства юстиції України з проханням розглянути ці рекомендації для внесення відповідних змін до регламенту роботи кваліфікаційної комісії суддів.

Також були погоджені подання щодо призначення на посаду начальника територіального управління ДСА в Рівненській області та зарахування до кадрового резерву на посади начальників територіальних управлінь ДСА.

Рада суддів України вирішила підтримати впровадження в Україні пілотного проекту щодо присудової медіації в адміністративних та цивільних справах, який буде реалізовано в межах Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України».

Учасники засідання розглянули пропозиції про заохочення суддів, а також інші питання внутрішньої діяльності судів.