Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
10/03/2012
Суддя Верховного Суду України взяв участь у щорічній оглядовій нараді ОБСЄ

Суддя Верховного Суду України взяв участь
у щорічній оглядовій нараді ОБСЄ


Щорічна нарада Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) з розгляду виконання зобов’язань державами-учасницями ОБСЄ у сфері людського виміру, триватиме у Варшаві два тижні (розпочалася 24 вересня 2012 року). У ній узяв участь суддя Верховного Суду України Олександр Прокопенко.

До порядку денного наради було включено широкий спектр питань, пов’язаних із виконанням державами-учасницями ОБСЄ взятих на себе зобов’язань у сфері людського виміру та шляхами вдосконалення процедур і механізмів спостереження за дотриманням цих зобов’язань.

Роботу 17 сесій цього заходу зосереджено на питаннях дотримання принципу верховенства права (демократичний процес законотворчої діяльності, незалежність судової гілки влади, право на справедливий суд); запобігання тортурам та питанням захисту прав людини у контексті боротьби з тероризмом; захисту національних меншин; боротьби з торгівлею людьми; попередження агресивного націоналізму, расизму, шовінізму; утвердження толерантності та запобігання проявам нетерпимості і дискримінації, а також на обміні думками країн-учасниць щодо заборони смертної кари.

Нарада – це найбільший і найавторитетніший форум ОБСЄ, який щорічно проводить Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ. До участі в роботі нинішньої наради запрошено делегації 56-ти держав-учасниць ОБСЄ, а також неурядові організації цих країн.

У ході зазначеного заходу Олександр Прокопенко представив доповідь на тему «Незалежність судової гілки влади».

Оглядова нарада ОБСЄ з проблематики людського виміру є платформою для підбиття результатів державами-учасницями ОБСЄ, партнерами зі співпраці, громадянським суспільством, міжнародними організаціями та структурами ОБСЄ щодо виконання зобов’язань у сфері людського виміру,а також для дискусій та представлення рекомендацій щодо подальшого розвитку (http://www.osce.org/).