Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення й ухвали в цивільних справах у касаційному порядку 2004 Ухвала за позовом Ш. до Нагірнянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області

У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2004 р.
м. Київ

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі:
  головуючогоДідківського А.О.,
  суддів:Балюка М.І.,Барсукової В.М.,Гнатенка А.В.,
  Григор’євої Л.І.,Гуменюка В.І.,Домбровського І.П.,
  Колесника П.І.,Маринченка В.Л.,Панталієнка П.В.,
  Потильчака О.І.Прокопчука Ю.В.,Пшонки М.П.,
  Самсіна І.Л.,Сеніна Ю.Л.,Терлецького О.О.,
  Тітова Ю.Г.,
розглянувши в судовому засіданні справу за позовом Ш. до Нагірянської сільської ради Чортківського району Тернопільської області про стягнення компенсації за ненадані комунальні послуги,

в с т а н о в и л а:

У травні 2002 р. Ш. звернулась із зазначеним позовом, обґрунтовуючи вимоги тим, що з жовтня 1999 р. працює медсестрою Нагірянської лікарської амбулаторії, а тому як медичний працівник сільської місцевості має право на безоплатне користування квартирою з опаленням і освітленням. Посилаючись на те, що відповідач не забезпечив її вищезазначеними послугами, просила стягнути компенсацію за ненадані комунальні послуги.

Рішенням Чортківського районного суду від 20 серпня 2002 р., залишеним без зміни ухвалою Апеляційного суду Тернопільської області від 12 листопада 2002 р., позов задоволено: з відповідача на користь позивачки стягнуто 3470 грн. 63 коп. плати за комунальні послуги.

У касаційній скарзі Нагірянська сільська рада ставить питання про скасування постановлених у справі судових рішень та направлення справи на новий розгляд, мотивуючи свою вимогу порушенням судами норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 202 ЦПК України рішення суду повинно бути законним та обґрунтованим.

Згідно із ч. 1 ст. 30 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона покладається як на підставу своїх вимог та заперечень, а відповідно до ч. 1 ст. 62 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Порушуючи вимоги вищезазначених норм процесуального права, суд першої інстанції не з’ясував і не навів у своєму рішенні розрахунок розміру платежів за користування житлом та комунальні послуги.

У матеріалах справи відсутні письмові дані про кількість спожитої електроенергії на комунально-побутові потреби, природного газу для побутових потреб, а також розмір плати за користування тепловою енергією для опалення житла. Судом також не з’ясовано, з якого бюджету провадиться фінансування Нагірянської лікарської амбулаторії. В залежності від установленого необхідно обговорити питання про залучення до справи належного відповідача.

Наведені порушення норм процесуального права залишені без уваги й судовою колегією у цивільних справах апеляційного суду.

Керуючись ст. 334 ЦПК України, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України


у х в а л и л а :

Касаційну скаргу Нагірянської сільської ради задовольнити.

Рішення Чортківського районного суду від 20 серпня 2002 р. та ухвалу Апеляційного суду Тернопільської області від 12 листопада 2002 р. скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Головуючий А.О. Дідківський

Суддя-доповідач М.П. Пшонка