Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
01/28/2008
Рада суддів України звільнила з посади голову Згурівського районного суду Київської області за неналежне організаційне керівництво діяльністю суду

Таке рішення Рада суддів України ухвалила на своєму останньому засіданні за поданням голови Верховного Суду України Василя Онопенка. Саме подання ґрунтувалося на результатах проведеної Апеляційним судом Київської області перевірки стану організації роботи цього районного суду. За результатами перевірки організацію роботи районного суду президією апеляційного суду було визнано неналежною і такою, що потребує суттєвого поліпшення.

Незважаючи на те, що навантаження на суддю у Згурівському районному суді є одним з найнижчих в області, тут внаслідок неналежної організації роботи допускаються істотні порушення закону при розгляді справ. Лише протягом одного року Згурівський районний суд розглянув 5 непідсудних йому справ стосовно майна господарських товариств, рішення у яких потім було скасовано в апеляційному порядку. Понад те, усі ці справи розглядав голова районного суду.

Крім того, недоліками організації роботи суду, які були покладені в основу рішення про звільнення В.І. Паламарчук з посади голови суду, також визнано відсутність ефективного планування роботи суду, порушення головою суду передбаченого законом порядку черговості розподілу цивільних справ, відсутність належного аналізу оперативності та якості розгляду справ. Усе це призводить до порушення норм матеріального та процесуального права при розгляді справ різних категорій, зокрема породжує тяганину під час розгляду цивільних справ, безпідставне направлення судом кримінальних справ на додаткове розслідування, призначення неадекватного стягнення за адміністративні правопорушення (зокрема, за керування автомобілем у стані сп’яніння та інші грубі порушення правил дорожнього руху).

Як наголосив Голова Верховного Суду Василь Онопенко, питання забезпечення належної організації роботи судів є одним з пріоритетних у сфері правосуддя. Від діяльності голів судів та їх заступників значною мірою залежить оперативність та якість розгляду судами справ. Багато притаманних вітчизняному правосуддю проблем можна розв’язати лише на законодавчому рівні. Разом з тим, деякі з них можуть бути розв’язані самими суддями, у тому числі суддями, які займають адміністративні посади в судах. Голови судів та їх заступники, які не справляються зі своїми обов’язками або зловживають наданими їм правами, мають бути звільнені з посад.

Слід зазначити, що Рада суддів України також рішуче налаштована у таких кадрових питаннях — вона й торік приймала рішення про дострокове звільнення суддів з адміністративних посад за неналежне виконання своїх посадових обов’язків та порушення закону.