Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
02/28/2011
Голова Верховного Суду провів робочу зустріч із Послом США в Україні

ПРЕС-СЛУЖБА ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ


01043, м. Київ, вул. П.Орлика, 4
тел./факс: 594-54-11, Е-mail: presa@scourt.gov.ua


Повідомлення для преси
Голова Верховного Суду провів робочу зустріч із Послом США в Україні

Сьогодні відбулася робоча зустріч Голови Верховного Суду України Василя Онопенка з Надзвичайним і Повноважним послом Сполучених Штатів Америки в Україні Джоном Ф.Тефтом на його прохання.

Посол США в Україні цікавився питаннями судової реформи в Україні, зокрема змінами, які відбулися у статусі та повноваженнях Верховного Суду України.

В.Онопенко поділився з гостем своїм баченням результатів проведеної в нашій країні судової реформи та тими проблемами, що виникли у діяльності найвищого судового органу України після прийняття закону про судоустрій i статус суддів.

«Ці проблеми, – наголосив Голова Верховного Суду, – необхідно невідкладно розв’язувати на законодавчому рівні». Василь Онопенко поінформував пана Д.Тефта про свою зустріч із Президентом України, на якій обговорювалися конкретні проблеми проведення судової реформи.

На прохання пана Д.Тефта В.Онопенко окремо зупинився на законопроекті № 7447, яким передбачається повернути певні повноваження Верховному Суду України. Однак, за словами В.Онопенка, по-перше, цей проект передбачає далеко не повне відновлення конституційного статусу Верховного Суду, а, по-друге, містить окремі положення, які здатні перекреслити увесь його позитив. Йдеться, передусім, про проведення фактично примусового зменшення складу суддів Верховного Суду до двадцяти, що суперечить Конституції України – як загальним засадам функціонування судової влади, так і підставам та процедурі звільнення суддів у відставку.

В.Онопенко висловив переконання, що така законодавча пропозиція у парламенті не пройде – з огляду на її очевидну неконституційність та невідповідність міжнародним стандартам правосуддя

Пан Д. Тефт відзначив, що для будь-якої держави надзвичайно важливим є існування незалежної судової влади. Це потрібно для утвердження правової держави та демократичного розвитку країни.

Учасники зустрічі висловилися за продовження співпраці двох країн у правовій сфері, зокрема спрямованої на зміцнення верховенства права та підвищення рівня судового захисту прав і свобод громадян.