Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/22/2010
Судді верховних судів України та Королівства Таїланд обмінялися досвідом
17 червня 2010 р. у Верховному Суді України відбулася зустріч представників цього суду з делегацією Верховного Суду Королівства Таїланд.
-

-

Гостей приймали заступник Голови Верховного Суду України Анатолій Ярема, голова Судової палати в адміністративних справах Віктор Кривенко, заступник голови Судової палати у цивільних справах Микола Патрюк, судді Верховного Суду України Олександр Потильчак й Олександр Прокопенко, а також начальник відділу міжнародного співробітництва суду Ліна Губар.

Верховний Суд Королівства Таїланд представляли заступник Голови Верховного Суду Оунгарт Роянасупот, голова палати з розгляду виборчих питань Пітак Хонгхан, голова палати з розгляду кримінальних справ проти політичних діячів Тханан Ваннаковіт, голова палати з розгляду податкових питань Сутат Сірімахапрук, голова палати з розгляду питань інтелектуальної власності та міжнародної торгівлі Арам Сенамонтрі, головуючі судді Чайвудх Логачітранонд та Чайват Вієнтірават, старші судді Касем Віравонг, Сатхід Тхавут й Понгсак Верастієн, судді Сінгпол Ла-Онгмані та Вітхеп Патчарпінйонг, суддя-науковець палати з розгляду виборчих справ Сомчай Удомсрісумран, суддя-науковець Нарінторн Тангсріпайроє, секретар суду Чавенг Чоосірі, помічник судді Віват Вонгвіватвайтая, судді судів першої інстанції Трагарнбун Чанчай, Супадха Юмнонгйіт та Дейвібоон Панасетханед, юристи Таксапорн Тхонгпетч і Патчарапорн Шрісівасате, працівники суду Бангорн Кемачару, Маріам Вандева, Тхуссані Петар та Сіріван Сутавісаб. Делегацію супроводжували Почесний Консул Королівства Таїланд у м. Києві Михайло Радуцький, помічник Консула Олександра Данилевська, а також перекладач Наталія Антонюк.

Анатолій Ярема поінформував гостей про основні засади організації судової влади в Україні, систему судів загальної юрисдикції, зокрема про Верховний Суд, його правовий статус та склад, тощо. Окрему увагу приділив питанню статусу суддів, а також навів деякі статистичні дані щодо розгляду судами загальної юрисдикції справ.

Українські судді надали вичерпні відповіді на питання тайських колег, зокрема, щодо призначення суддів Верховного Суду, вимоги до кандидатів у судді тощо. Зважаючи на величезну кількість справ, які розглядалися Верховним Судом, членів делегації цікавила методика розгляду ним справ.

У свою чергу, колеги з Верховного Суду Королівства Таїланд розповіли про судову систему їхньої країни.

Так, Чайват Вієнгтірават відзначив, що кожний суд функціонує незалежно один від одного. Взагалі існують три рівні судів: суд першої інстанції, апеляційний суд, Верховний Суд. За загальним порядком справи розглядаються: у першій інстанції, апеляційній, Верховному Суді. У деяких випадках дозволяється після першої інстанції одразу ж звертатися до Верховного. Голову цього суду та шістьох його заступників призначає Спеціальна юридична комісія. У Верховному Суді Королівства Таїланд налічуються 120 суддів, які входять до 25 палат, 10 відділів: з розгляду сімейних справ та справ щодо неповнолітніх; трудових спорів; податкових питань; інтелектуального права та міжнародної торгівлі; навколишнього середовища; захисту прав споживачів; господарських питань; банкрутства; виборів; кримінальних справ.

Чайвуд Логачітранонд повідомив, що у Верховному Суді Королівства Таїланд так само існує поділ на палати. Також є відділ у складі дев’яти суддів, обраних з числа суддів цього суду, який займається справами політичних діячів, що звинувачуються в корупції. Його рішення є остаточними. Знаковою справою, що розглядалася цим відділом, була справа проти прем’єр-міністра Королівства Таїланд.

На завершення сторони подякували за цікаву бесіду та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.