Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
10/24/2006
Голова Верховного Суду України зустрівся з учасниками акції “Геть корупцію з судів”

    Вчора Голова Верховного Суду України Василь Онопенко зустрівся з учасниками акції “Геть корупцію з судів” – представниками трудових колективів, що стали заручниками судових проваджень з питань власності та майнових прав. Факти численних, завідомо, як на погляд пікетувальників, неправосудних рішень змусили їх звернутись до Голови ВСУ щоб поінформувати та знайти шляхи подолання цих явищ.
    Василь Онопенко повідомив, що з проблемою так званого рейдерства та фактами винесення явно упереджених судових рішень він знайомий і більше того, виконуючи повноваження народного депутата, підготував законопроект, що передбачав розгляд подібних судових позовів тільки господарськими судами та тільки за місцем реєстрації відповідача, що унеможливило б ухвалення рішення з одного й того ж питання різними судами України. Свого часу такі зміни до чинного законодавства не набрали кількох голосів у сесійній залі. “До розгляду цього питання Верховній Раді обов’язково слід повернутись”, – зазначив В. Онопенко.
    Як приклад недобросовісного правосуддя він навів рішення судді одного з місцевих судів міста Миколаєва про забезпечення позову громадянина до двох авіаційних компаній – вітчизняної та іноземної. Ним іноземній авіакомпанії заборонено здійснювати авіарейси до України, а вітчизняним аеропортам та авіакомпанії заборонено приймати та обслуговувати ці рейси. Примітним у цій справі є те, що рішення ухвалено за позовом акціонера, вартість акцій якого становила кілька десятків копійок, а приводом до позову стало його незадоволення розкладом рейсів авіакомпанії. Вища рада юстиції прийняла рішення звільнити суддю з посади за порушення присяги.
    Розмова Голови ВСУ з учасниками акції виявилась конструктивною і завершилась порозумінням сторін. Щодо вимог покарати конкретних суддів, то як зазначив В. Онопенко: “Незгода із судовим рішенням сама по собі ще не може бути підставою для ініціювання службового розслідування щодо судді”. Тож всі судові претензії представникам потерпілої сторони рекомендовано оформити у касаційній скарзі.